Belçika Başbakanı: Korktuğumuz başımıza geldi

Belçika Başbakanı: Korktuğumuz başımıza geldi
Belçika Başbakanı: Korktuğumuz başımıza geldi
Belçika Başbakanı Charles Michel, Brüksel'deki saldırıların ardından yaptığı açıklamada, 'Korktuğumuz başımıza geldi' dedi.

RADİKAL - Belçika Başbakanı Charles Michel, Brüksel'de çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı patlamaların ardından yaptığı açıklamada, 'Korktuğumuz başımıza geldi' ifadesini kullandı. 

Bugünün ülke için 'karanlık bir gün olduğunu' ifade eden Michel, "Sakin ve dayanışma içinde olmalıyız. Zor zamanlarla karşı karşıyayız. Birlik olarak bu zorluklarla mücadele etmeliyiz" şeklinde konuştu.

Brüksel'deki saldırıları IŞİD üstlendi

Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon, Paris saldırganı Salah Abdeslam'ın yakalanmasından sonra militanların intikam niteliğindeki bir saldırı gerçekleştirebilecekleri ihtimaline karşılık alarm durumunda olduklarını açıklamıştı. Belçika İçişleri Bakanı Jambon, "Bir teröristi yakalamak diğerlerini harekete geçirebilir, bunu göz önünde bulunduruyoruz" ifadesini kullanmıştı.

Fransız polisi, Abdeslam'ı yakalama operasyonun ardından Abdeslam'la bağlantılı bazı kişilerin Belçika'nın başka bölgelerine kaçtığı uyarısı yapmıştı.

Belçika'daki saldırı sonrası Avrupa teyakkuzda

Brüksel'deki saldırıların, Paris'te 13 Kasım'daki saldırılarda 130 kişinin yaşamını yitirdiği katliamın planlayıcısı olduğu belirtilen Salah Abdeslam'ın yakalanmasından dört gün sonra yaşanması dikkat çekti.

Fransa Başbakanı: Savaştayız

Rusya'dan Brüksel'deki patlamalarla ilgili açıklama