Belçika'da camiye domuz maskeli provokasyon

Belçika'da camiye domuz maskeli provokasyon
Belçika'da camiye domuz maskeli provokasyon

Lodelinsart kasabasında camiye dönüştürülmek üzere satın alınan bir bina, benzer bir provokatif saldırıyla gündeme gelmişti

Belçika'nın Marchienne-au-Pont kasabasındaki Alaaddin Camisi avlusuna 'evinize dönün' yazılı domuz maskesi asıldı

BRÜKSEL - Belçika 'nın Charleroi kenti yakınlarındaki Marchienne-au-Pont kasabasında Diyanet Vakfı'na bağlı Aladdin Camisi'nin avlusuna, üzerinde “evinize dönün” yazılı domuz maskesi asıldı

Provokasyonu kınayan Belçika İslam Temsil Kurumu, “Allah'ın evi” olarak kabul edilen ibadet yerlerine saldırıların kabul edilemez olduğunu vurguladı.

İSLEM TEMSİL KURUMUNDAN MÜSLÜMANLARA İTİDAL ÇAĞRISI
Kurumdan yapılan açıklamada, cemaate teenni göstererek provokasyona karşılık vermemeleri ve Belçika makamlarına sorumluları yargı önüne çıkarmaları çağrısı yapıldı.

Türklerin yoğun yaşadığı Marchienne-au-Pont'daki Alaadin Camisi, Temmuz ayında düzenlenen bir başka ırkçı saldırıda kısmen hasar görmüştü.

NİSAN AYINDA DA PROVOKASYON OLMUŞTU
Yine Charleroi kenti yakınlarındaki Lodelinsart kasabasında camiye dönüştürülmek üzere satın alınan bir bina, Nisan ayında yapılan benzer bir provokatif saldırıyla gündeme gelmişti.

Binanın bahçesine haç dikerek üzerine domuz resmi yapıştıran saldırganlar duvarlara da Müslümanlara hakaret eden yazılar yazmış, polisin failleri yakalama çabaları sonuçsuz kalmıştı.(aa)