Belçikalılardan operasyona kedili yanıt

Belçikalılardan operasyona kedili yanıt
Belçikalılardan operasyona kedili yanıt
Terör alarmının yükseltildiği ve operasyonların sürdüğü Belçika'da, yetkililerin halktan operasyonla ilgili bilgi paylaşmamalarını istemesi üzerine Belçikalılar sosyal medyada kedili fotoğraflar paylaştı.

RADİKAL - Brüksel'de Pazar gecesi düzenlenen operasyonlarda, yetkililerin halka "Görevlilerin faaliyetleri hakkında bilgi paylaşmayın" çağrısı yapması üzerine sosyal medya kullanıcıları sızan bilgileri bastırmak için kedi videoları ve fotoğrafları paylaşmaya başladı.

Brüksel, Paris saldırılarıyla ilgili aranan şüpheli Salah Abdeslam'ın bulunması için yürütülen operasyon kapsamında Cumartesi gününden bu yana alarmda. Bugün de tüm okulların, üniversitelerin, metro istasyonlarının kapalı olduğuşehirde 'terör alarmı seviyesi' en üst düzeye çıkarıldı.

"SON DAKİKA: Belçika Polisi, terör operasyonlarında saatte 200 mil hız yapan bu yeni uçan kedileri kullanıyor."

Düzenlenen baskınlarla ilgili bilgiler de Twitter'da İngilizce #BrusselsLockDown (Brüksel tecridi) hashtag'iyle paylaşıldı. Fakat Pazar gecesi Belçika polisinin Twitter hesabından operasyonlarla ilgili sosyal medyada bilgi paylaşılmaması yönündeki uyarısının ardından sosyal medya kullanıcıları bu sefer kedi fotoğrafları paylaştı. (BBC Türkçe)

"Arkadaşlarım, #rahatlayın"

"Onu köşeye sıkıştırdılar"

Fotoğrafın altında "12. gün ve beni hala Husky sanıyorlar" yazıyor. Twitter kullanıcısı da "Saklanmaya devam edemezsin" diyor.

"İçeride kalın, dediler."

"Artık dışarı çıkabilir miyiz, güvenli mi?"