Belediye Başkanı hırsızlığa izin veriyor

Belediye Başkanı hırsızlığa izin veriyor
Belediye Başkanı hırsızlığa izin veriyor

Gordillo nun Bazı ailelerin yemek yemesi için birilerinin bir şey yapması gerekiyor dedi

İspanya'da Endülüs bölgesinde küçük bir kasabada belediye başkanlığı yapan Juan Manuel Sanchez Gordillo, bölgesindeki fakir halkı beslemek için yerel süper marketlere hırsızlık organizasyonları düzenliyor

Sol görüşlü olduğu belirtilen Gordillo’nun geçtiğimiz haftalarda Endülüs bölgesindeki Marinaleda kasabasındaki süpermarketlere birden fazla hırsızlık saldırısının yapılmasına imkan sağladığı ifade edildi.

Gordillo’nun “Bazı ailelerin yemek yemesi için birilerinin bir şey yapması gerekiyor” dedi.

‘DIŞARIDA BEKLEYİP DİREKTİFLER VERİYOR’
İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, 33 yıldır belediye başkanlığı yapan ve gri sakallarıyla ünlü bir Komünist olarak kabul edilen Gordillo, hırsızlık organizasyonlarının içinde bizzat yer almıyor ama hırsızlık yapılırken dışarıda bekleyip megafonla direktifler veriyor.

Geçtiğimiz günlerde Fransız süpermarket devi Carrefour’un mağazalarından birinde, ondan fazla kişi bir araya gelip boş çuvalları süt, şeker, yağ ve makarna ile doldurduğu belirtildi.

‘TEMEL GIDALARI İSTİMLAK EDİYORUZ’
Bu saldırıların birer sembol olduğunu söyleyen Sanchez, “Şu anda yiyecek hiçbir şeyi olmayan insanlar var. Bizde temel gıdaları istimlak edip, evlerinde en azından bir kap çorba kaynatmaları için bu ailelere vermek istedik” diye konuştu.

Bölgede hırsızlık organizasyonunda yer aldığı gerekçesiyle birkaç kişi tutuklansa da Sanchez belediye başkanı olduğundan bu insanların hapse atılmadığı belirtildi.

Sanchez’in bu hareketin dolayı halk arasında “ İspanya ’nın Robin Hood’u” olarak kabul edildiği belirtildi.(hurriyet.com.tr)