Belediye Başkanı ve medya devi sokakta uyudu

Belediye Başkanı ve medya devi sokakta uyudu
Belediye Başkanı ve medya devi sokakta uyudu
Londra Belediye Başkanı Boris Johnson ve İngiliz Independent gazetesinin sahibi Evgeny Lebedev, evsiz gazilerin durumuna dikkat çekmek istedikleri bir kampanya çerçevesinde sokakta uyudu.

RADİKAL – İngiliz Independent gazetesinin sahibi Evgeny Lebedev ve Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, evsiz gazilerin durumuna dikkat çekmek amacıyla başlatılan bir kampanyaya destek için sokakta uyudu. Yanlarına, kentteki evsizlere verilen uyku tulumlarından ve birer mukavva alan Johnson ve Lebedev, cuma akşamı uyudukları Gresham Caddesi’nden cumartesi sabahı ayrıldı.

Independent’ta yer alan habere göre, Independent ve Evening Standard gazetelerinin sosyal sorumluluk projesi “Evsiz Gaziler” kapsamında böyle bir eyleme imza atan ikili, evsizlerin durumuna farkındalık yaratmak istediklerini belirtti. Johnson, “Ülkemize, en zor ve akıl almaz koşullarda hizmet eden insanlar, yapabileceğimiz tüm yardımı hak ediyor. Son yirmi yılda, sokakta kalan gazilerin sayısında belirgin bir azalma sağladık, ancak hala birçok kişinin sokakta olduğunu görmek çok trajik” dedi.