Belediye Başkanı'na kapıyı kırarak gözaltı

Belediye Başkanı'na kapıyı kırarak gözaltı
Belediye Başkanı'na kapıyı kırarak gözaltı
Venezuela'da 'sosyalist hükümeti yıkmaya çalışmakla' suçlanan başkent Caracas Belediye Başkanı Antonio Ledezma'nın tutuklanma görüntüleri ülkeyi karıştırdı.

RADİKAL - Latin Amerika ülkelerinden Venezuela’da siyasi gerilim başkent Caracas’ın muhalif Belediye Başkanı Antonio Ledezma’nın tutuklanmasıyla tırmandı. Belediye Başkanı önceki gün makamını basan polisler tarafından zorla taşınarak cezaevine götürüldü.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Ledezma’nın hükümet karşıtı yıkıcı faaliyetlerinden ötürü cezalandırılacağını söyleyen ülkenin sosyalist Devlet Başkanı Nicolas Maduro, “Tüm suçlarından sorumlu tutulacak” dedi. Ledezma’nın tutuklanma görüntüleri de olay oldu. Kayıtlar sosyal medyaya düştü.

'SANKİ BİR KÖPEKMİŞ GİBİ'

Görüntülerde siyah ve gri kamuflajlı, kurşun geçirmez yelekli bir grup polis, Ledezma’yı binadan zorla çıkarırken görülüyor. Belediye Başkanı'nın adını vermeyen korumalarından biri, bazıları maske takan polislerin silahlarını kullanarak binanın kapısını kırıp Ledezma’yı götürdüklerini söyledi. Bu arada muhalif politikacı Ismael Garcia Twitter’dan yazdığı mesajda, “Arama emri olmadan onu ofisinden sanki bir köpekmiş gibi çekip aldılar” diye yazdı.

MADURO SİNYALİ VERMİŞTİ

Geçen hafta Maduro, başta ABD olmak üzere Batılı güçler ile Ledezma’yı saydığı muhaliflerin sosyalist hükümetini darbe ile devirmek için komplo kurmakla suçlamıştı. Suçlamaları ciddiye almayan Ledezma, Venezuela’yı istikrarsızlığa sürükleyen esas unsurun hükümetin yolsuzluğu olduğunu söylemişti. 59 yaşındaki Ledezma, 2008’den bu yana Caracas’ın belediye başkanıydı.

Venezuela'da bir kutu kondom 755 dolar

Chavez'in ölümüyle ilgili son iddia!

Maduro: ABD'nin Rusya'yla girdiği ekonomik savaş Venezuela'yı etkiledi


  http://www.radikal.com.tr/129839712983971

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kutsal Sosyalizm - legendary

  Sosyalistlerin kişileri kutsallaştırma çabaları dincilerin çabalarına ne kadar benziyor. Haliyle otorite inşa etme şekilleri de benziyor. Hükümete darbe teşebbüsü tanıdık gelmiştir. Totaliter bir rejim inşa ederken muhalefeti bastırmanın tek yolu darbeci yaftası yapıştırmak... Övdükleri Chavez'in mirası bu. Ama aynı İslamcıların her başarısız uygulamadan sonra gerçek İslam bu değil deyip sıyrılmaları gibi Sosyalistler de gerçek sosyalizm bu değil diye kaçıyor gerçeklerden... Oysa güneş balçıkla sıvanmaz Sosyalizm veya Komünizm asla demokrasi getirmez siyasal islamın getirmeyeceği gibi...