Belediye başkanına 'seks kasedi' saldırısı

Belediye başkanına 'seks kasedi' saldırısı
Belediye başkanına 'seks kasedi' saldırısı
ABD'nin Talladega kentinin Belediye Başkanı Larry Barton saldırıya uğradı. Saldırının gerekçesinin, belediye başkanının saldırganın eşiyle seks yapması olduğu öne sürülüyor.

RADİKAL – ABD ’nin Alabama eyaletinin Talladega kentinde, 74 yaşındaki Belediye Başkanı Larry Barton sopalı saldırıya uğradı. Saldırganın kimliği, belediye başkanının da arkadaşı olan 71 yaşındaki Benny Green olarak açıklandı.

Daily Beast’in haberine göre, saldırıya uğramasının gerekçesini bilmediğini ifade eden Barton, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Berber dükkanına yanaştım ve orada kapüşonlu trençkot giyen biri duruyordu. Arabanın kapısını açtım ve bana beyzbol sopasıyla vurmaya başladı. Bana, beni öldüreceğini söyledi. Ona iki kez sert bir şekilde vurabildim. Yere düştü.”

'EŞİNDEN BU YÜZDEN BOŞANMAK İSTEDİ'

Saldırgan Green’in daha önce Barton’ın radyo programında çalıştığı belirtilirken, başı, yüzü, gözü ve çenesinden yaralanan belediye başkanı, “Birbirimize hiçbir zaman kötü sözler söylemedik” dedi.

Öte yandan, Green’in eski avukatı Stewart Springer, Daily Beast’e yaptığı açıklamada, Barton’ın Green’in eşiyle bir ilişki yaşadığını ve seks yaparken gizli kameraya yakalandıklarını öne sürdü. Green’in eşinden bu sebeple boşanmak istediğini söyleyen avukat , Barton’ın saldırıya uğramasından üzüntü duymadığını belirtti.

Barton ise tedavi gördüğü hastanede yaptığı açıklamada Green’in eşiyle ilişkisi olmadığını ifade etti.