Belediye Başkanı'ndan mültecilere videolu tehdit

Belediye Başkanı'ndan mültecilere videolu tehdit
Belediye Başkanı'ndan mültecilere videolu tehdit
Macaristan'da, sınıra yakın Assothalom kasabasının Belediye Başkanı Laszlo Toroczkai, hazırladığı video kliple mültecilere seslendi. Tehdit dolu videoda Toroczkai, sert bir ses tonuyla 'Macaristan kötü bir tercih. Assothalom en kötüsü' diyor.

RADİKAL – Mültecilere karşı sert tutumuyla tepki çeken Macaristan’da, aşırı sağcı bir belediye başkanı şaşkınlık yaratan bir kliple mültecilere tehditler savurdu. Macaristan’ın Sırbistan sınırına yakın Assothalom kasabasının Belediye Başkanı Laszlo Toroczkai, iki dakikalık videoda mültecilere “istenmedikleri” mesajını veriyor.

Russia Today’in 'James Bond filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz sahneleri' içerdiğini belirttiği videoda, Toroczakai, “15 Eylül ’den itibaren Macaristan’a yasa dışı olarak girmek suçtur. Bugünden itibaren Macaristan sınırları tel örgü, binlerce polis ve Macaristan ordusuyla korunuyor” ifadesini kullanıyor.

Daha sonra bir harita üzerinde Sırbistan veya Hırvatistan’dan geçerek Almanya ’ya ulaşmanın daha kolay olduğunu gösteren Toroczakai, Sırbistan’dan geçen yolun dağlık olduğunu hesaba katmıyor.

Af Örgütü: Macar polisi mülteci çocuğu kör etti

Daha önce görüşleri çok radikal olduğu için aşırı sağcı bir partiden ihraç edilen Toroczakai, sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Macaristan kötü bir tercih. Assothalom en kötüsü.”

Mülteciler mayınlı araziden geçmek zorunda kalabilir

Macar polisinden mültecilere biber gazlı müdahale

Mülteci kalp krizi geçirdi, polis izledi, gazeteciler kalp masajı yaptı

Macaristan, Hırvatistan sınırına tel örgü çekmeye başladı

'Hırvatistan mülteci yükünü artık kabul etmeyecek'