Berlin'de 200 polisle operasyon

Berlin'de 200 polisle operasyon
Berlin'de 200 polisle operasyon
Almanya'nın başkenti Berlin'de 200 polisin katılımıyla radikal İslamcılara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 13 ev arandı.

RADİKAL - Berlin ve çevresinde radikal İslamcı çevrelere yönelik operasyon düzenlendi. Toplam 13 evin arandığı operasyonda 200'den fazla polis görev aldı.

Berlin eyalet polisi ve Berlin Başsavcılığı'nın ortaklaşa yönettiği operasyonda, aralarında özel harekatçıların da bulunduğu 200'ü aşkın polis görev aldı. Berlin'de 11, Brandenburg eyaletinin başkenti Potsdam'da 1 ve Thüringen eyaletindeki Nordhausen'da 1 ev arandı. Aramaların geçen hafta düzenlenen operasyonla bağlantılı olduğu belirtildi. Polis, evleri arananlara yönelik henüz herhangi bir suçlama söz konusu olmadığını açıkladı.

İsrail'de IŞİD operasyonu: 7 kişi tutuklandı


IŞİD'E MİLİTAN KAZANDIRMAYA ÇALIŞIYORDU

Geçen haftaki operasyonda " Suriye 'de şiddet eylemi planladıkları" gerekçesiyle 2 Türk vatandaşı gözaltına alınmıştı. Zanlılardan 41 yaşındaki İsmet D.'nin Berlin'deki bir İslamcı grubun liderliğini üstlendiği ve "Emir" tayin edildiği kaydedilmiş, grubun ağırlıkla Türk, Çeçen ve Dağıstanlılardan meydana geldiği belirtilmişti. Berlin'in Moabit semtinde bulunan bir Kuran kursunda IŞİD'e militan kazandırılmaya çalışıldığı, şüphelilerin Almanya 'da saldırı planladıklarına ilişkin herhangi bir kanıt bulunmadığı kaydedilmişti.

İsmet D.'nin 43 yaşındaki diğer zanlı Emin F. ile birlikte Suriye'ye giden grup üyelerine "organizasyon ve mali destek sağladığı" ileri sürülüyor. Suriye'ye giden grup üyelerine gece görüş cihazı gibi askeri malzemenin sağlandığı yönündeki iddiaların ise araştırıldığı açıklanmıştı.

IŞİD, 45 yaşın altındaki kadınların Rakka'dan çıkmasına izin vermiyor

İbadi: IŞİD'le mücadelede Rusya'dan yardım istiyoruz

IŞİD Japon rehineleri öldürmekle tehdit etti

IŞİD Şengal'e Suriye'den takviye gönderdi