Berlin'de 'Bir kadın, eşiyle cinsel ilişkiyi reddedemez' diyen vaiz hakkında suç duyurusu

Berlin'de 'Bir kadın, eşiyle cinsel ilişkiyi reddedemez' diyen vaiz hakkında suç duyurusu
Berlin'de 'Bir kadın, eşiyle cinsel ilişkiyi reddedemez' diyen vaiz hakkında suç duyurusu
Türk asıllı Alman vatandaşı Ayşe Demir, Berlin'deki bir camiide vaaz veren Abdülmuaz el-Eila'nın sözleri hakkında suç duyurusunda bulundu. Demir, olayın "ifade özgürlüğü" kapsamına da girebileceğini söyledi.

Almanya ’da Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu örgütünden Ayşe Demir (45), camilerde vaaz veren Mısırlı imamdan şikâyetçi oldu.

T24’ün haberine göre Berlin’in Neukölln semtindeki El Nur Camisi’nde vaaz veren Abdülmuaz el-Eila, “Bir kadın , eşiyle cinsel ilişkiyi reddedemez. Bir erkek eşini yatağa çağırdığında, kadın da itiraz edip uyuduğunda melekler onu lanetler” demişti. “Vaizin sözlerine uyulması halinde, durum tecavüzle sonuçlanabilir” diyen Ayşe Demir, bu sözlerin kışkırtıcı, küçük düşürücü ve suça teşvik olduğunu belirterek imam hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ancak Demir, şikâyetine rağmen ülke ülke gezen vaizin Alman mahkemesi önünde hesap vermesini beklemediğini belirterek “Belki ifade özgürlüğüne girer” dedi.


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  Türkiye

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  İmam

  ,

  suç

  ,

  ülke

  http://www.radikal.com.tr/128882412888241

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Din adamları(!) nefret suçu işliyor. - Su Cemre Sim

  Hz. Muhammed,''İslamiyet'te din adamı yoktur, cami hizmetlisi vardır, kul ile Tanrı arasına hiç kimse giremez.'' demiş. Ama, insanımızın halen özgür birey olma düşüncesi yok. Hıristiyanlar'ın , Yahudiler'in büyük ayrıcalıklara sahip rahip sınıfı Müslümanlık'ta da ayakta tutuldu. Tanrı ile kul arasına bu nefret söylemlerini sürekli kusan, insanlara ayırım yapan, Tanrı ile arasına girdiğini söyleyen, insanların dinsel alanına ve cinsel alanına , kesesine ,malına ,mülküne el atan, insanları birbirine kırdıran bu sahtekarları mahkemeye vermek her müminin görevi.