Berlin'de kaybolan 4 yaşındaki Muhammet ölü bulundu

Berlin'de kaybolan 4 yaşındaki Muhammet ölü bulundu
Berlin'de kaybolan 4 yaşındaki Muhammet ölü bulundu
Almanya'nın Başkenti Berlin'de kaybolan mülteci çocuğu Muhammet ölü bulundu. En son 1 Ekim günü, annesi ve kardeşleriyle birlikte Berlin Sosyal Yardım Dairesi önünde görülen 4 yaşındaki Muhammet, kalabalıkta kaybolmuştu.

RADİKAL - Mülteci dramına bir yenisi daha eklendi. Berlin'de 1 Ekim'den bu yana kayıp olan 4 yaşındaki Muhammet ölü bulundu. Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, minik Muhammet'in, kimliği açıklanmayan bir kişinin elini tutarak bölgeden uzaklaştığını tespit etmiş ve aramalarını bu yönde yoğunlaştırmıştı.

Bild gazetesinin bildirdiğine göre polis, Brandenburg kentinde bugün 32 yaşındaki bir şüpheliyi gözaltına aldı. Kısa bir süre sonra ise şüphelinin gösterdiği aracın bagajında minik Muhammet'in cesedine ulaşıldı.

Şüphelinin ilk ifadesinde olay hakkında konuşmak istemediği ve avukat talep ettiği belirtiliyor. Polisin bildirdiğine göre, şüpheli kişiye yakın çevresinden verilen bilgiler ışığında ulaşıldı.

Polis açıklamasında, cesedin minik Muhammedt'e ait olup olmadığı ve kesin ölüm nedeninin yapılacak otopsiden sonra duyurulacağı bildirildi. Henüz doğrulanmayan bilgilere göre, gözaltına alınan kişi, güvenlik kameralarında görülen kişi.

Minik Muhammet'in ailesinin iki yıl önce Bosna'dan geldiği ve sığınma talebinde bulunduğu öğrenildi.
Ahmet YILDIRIM-DHA