Berlusconi: Putin beni Rusya'nın ekonomi bakanı yapmak istiyor

Berlusconi: Putin beni Rusya'nın ekonomi bakanı yapmak istiyor
Berlusconi: Putin beni Rusya'nın ekonomi bakanı yapmak istiyor
İtalya eski Başbakanı Silvio Berlusconi'nin, 'Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin beni Rusya vatandaşlığına geçirip Ekonomi Bakanı yapmak istiyor' dediği iddia edildi.

RADİKAL - İtalya’da 3 dönem başbakanlık yapan ve çeşitli suçlardan hüküm giydiği için 2 yıl seçimlerde adaylığını koyması yasak olsa da partisi Forza Italia (İtalya İleri) ile siyaset dünyasındaki varlığını sürdüren Berlusconi’nin, ‘kadim dostu’ olan Rusya lideri Putin’den ‘ teklifi’ aldığı iddia edildi. Partisi Forza Italia üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya gelen eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin beni Rusya vatandaşlığına geçirip Ekonomi Bakanı yapmak istiyor” dediği öne sürüldü. 

BERLUSCONİ: RUSYA ÖNÜME ALTINDAN KÖPRÜLER KURMAYA HAZIR

Yemeğin organizatörlerinden birini kaynak gösteren İtalyan La Stampa gazetesinin manşetten verdiği haberine göre, Berlusconi “İtalya’da bir suçlu olarak görülüyorum. Rusya ise önüme altından köprüler kurmaya hazır” ifadelerini kullandı.

Öte yandan ‘Berlusconi’nin sonu: Gelecekte ne mi yapacağım? Putin için bakanlık’ başlıklı haberde, ‘bunga bunga’ olarak adlandırılan partileri yüzünden yargıyla başı derde giren Berlusconi’nin ‘genç kadınlara olan ilgisine' de gönderme yapıldı: “Berlusconi bu göreve gelirse en önemli toplantıları genç kadın ekonomistlerle gece yarısından sonra yapar.” 

DEPARDIEU'NUN İZİNDEN Mİ GİDECEK?

Bu arada gazete, bu durumu ülkesindeki yüksek vergi oranları yüzünden Belçika’ya yerleşen Fransız aktör Gerard Depardieu’nun Rusya vatandaşlığına geçmesine benzetti.