Berlusconi tuvalet temizleyecek

Berlusconi tuvalet temizleyecek
Berlusconi tuvalet temizleyecek
İtalya'nın en zengin isimleri arasında yer alan eski Başbakan Silvio Berlusconi, çok renkli kareler verdiği kameralara yakında tuvalet temizlerken yakalanabilir.

Zira vergi kaçakçılığı suçundan ağus-tosta bir yıl hapse mahkûm edilen Berlusconi demir parmaklık seçeneğini reddetti. Avukatı Franco Coppi, Berlusconi’nin cezasını ev hapsi yerine kamu hizmeti yaparak çekmeyi seçeceğini söyledi. Bu durum da, Berlusconi’nin cezasına karşılık tuvalet temizlemesi, rehabilitasyon merkezlerinde uyuşturucu bağımlıları veya evsizlere yardım eden bir kurumda çalışması olasılıklarını gündeme getirdi.

Silvio çark edince siyasi kriz aşıldı


Berlusconi’ye evsizler ve uyuşturucu bağımlılarıyla çalışan City Angels ile Exodus adlı kurumlardan kendileriyle çalışması için hâlihazırda teklif gitmiş. Nitekim uyuşturucu bağımlılarının tedavi gördüğü Exodus’un kurucusu olan papaz Antonio Mazzi, ‘Berlusconi’yi kurumlarında görmekten gerçekten memnuniyet duyacaklarını’ söyledi. Mazzi, “Bunu kötü bir niyetle değil kefaretini ödemek için çalışması adına söylüyorum. Berlusconi’yi banyoyu temizlemek gibi mütevazı kol emeği işler yaparken görmek isterim. Tıpkı 15 yaşında, şu anda alışkın olduğu güce ve iktidara sahip değilken yaptığı gibi” diye konuştu. Mazzi ayrıca Berlusconi’nin ‘ruhunu yeniden keşfetmesi için yaşlılar ve hayat kadınlarına yardım için çalışması gerektiği’ yorumlarını da reddedip “Berlusconi kalabalıkları kendine çeken bir idol ve eğer hayat kadınları ile çalışırsa bir kahramana dönüşme kapasitesine sahip” dedi.

İtalya'da kriz!

Berlusconi’nin ayrıca hayvan haklarını savunan gruplar, hastaneler, bir genetik hakları vakfı ve bir yaşlı bakımevinden de davet aldığı belirtildi. (ROMA/TELEGRAPH)