Berlusconi'nin 'kalp hırsızı' kayıp

Berlusconi'nin 'kalp hırsızı' kayıp
Berlusconi'nin 'kalp hırsızı' kayıp
İtalya'yı, yeniden siyasete döneceği haberiyle sarsan eski Başbakan Silvio Berlusconi'nin 'Ruby davası' yeniden gündemde.

İtalya’yı, yeniden siyasete döneceği haberiyle sarsan eski Başbakan Silvio Berlusconi’nin ‘Ruby davası’ yeniden gündemde. Zira Berlusconi'nin evindeki bunga bunga partilerine ilişkin seks skandalıyla ilgili pazartesi mahkemeye ifade vermesi gereken‘Kalp Hırsızı Ruby’ lakaplı Faslı Kerime El Mahruk kayıplara karıştı. Milano Mahkemesi’ndeki duruşmaya katılmayan Ruby’nin nerede olduğunu avukatlarının bile bilmediği iddia edildi. İki gündür ‘merak edilen’ Ruby’nin akıbetine dair ilk açıklama ise bugün avukatlarından Paola Boccardi’den geldi. Boccardi, müvekkilinin kendisine SMS ile ulaştığını açıklayıp “Ruby, partneri ile birlikte kasım ayı sonundan bu yana Meksika’da. Milan’daki savcılara İtalya’ya ocak ayında döneceği bilgisini verdik” dedi. Mahkeme 17 Aralık’a ertelenmişti.
76 yaşındaki Berlusconi, 2010’da o sırada 17 yaşında olan Ruby’ye seks için para vermekle suçlanıyor. Ancak eski İtalya lideri, ekimde mahkemeye verdiği ifadede, villasında küçük yaşta kızların katıldığı seks partileri düzenlediğini yalanlayıp ‘yemekli davetler verdiğini ve spor ve politikadan konuşulduğunu’ savunmuştu. Berlusconi, Ruby ile de ‘mahrem nitelikte bir ilişki yaşamadığını’ iddia etmişti. (RADİKAL/ DIŞ HABERLER )