Beyaz Saray'da bomba paniği

Beyaz Saray'da bomba paniği
Beyaz Saray'da bomba paniği
Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest'in günlük basın toplantısı esnasında gelen bir bomba ihbarı nedeniyle, toplantı yarıda kesilerek gazeteciler bina dışına çıkarıldı.

RADİKAL -  Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest'ın günlük basın toplantısına devam ederken, konuşmasını bölen Gizli Servis yetkilileri odayı hemen boşaltmalarını istedi. Beyaz Saray’ın youtube’dan yapılan canlı yayını kesilirken, K-9 köpekleriyle brifing odasında inceleme yapıldı. Gazeteciler de başka bir bölüme alındı. Tehdidin ardından Beyaz Saray'ın kuzey bölümü de tamamen tahliye edildi.

Beyaz Saray sözcüsü toplantıyı yarıda kesmeden hemen önce Türkiye ’deki seçimleri yorumluyordu. Earnest, “ ABD , NATO müttefikimiz olan Türkiye’de yeni seçilen hükümetle birlikte çalışmayı bekliyor” derken bir gazetecinin yabancı savaşçıların Suriye ’ye geçişleriyle ilgili sorusuna da “Türkiye ile yakın işbirliği yapıyoruz” yanıtını verdi.

TELEFONLA TEHDİT

Arama çalışmaları sonrası Josh Earnest’in toplantısı yeniden başladı. Amerikan medyasında Beyaz Saray'a gelen bir telefon tehdidi sonrasında böyle bir önleme başvurulduğu belirtiliyor. Ancak tehdidin içeriğine yönelik henüz bir bilgi bulunmuyor.

ABD Senatosu’nda yapılan bir görüşme sırasında da bomba ihbarı üzerine bina boşaltılmış, bulunan şüpheli paketin bomba içermediği açıklanmıştı. (DHA)