Beyonce ve Jay-Z'nin 'gizli bağışçı' olduğu açıklandı

Beyonce ve Jay-Z'nin 'gizli bağışçı' olduğu açıklandı
Beyonce ve Jay-Z'nin 'gizli bağışçı' olduğu açıklandı
Beyonce ve Jay-Z çiftinin, Baltimore ve Ferguson'daki ayaklanmalarda gözaltına alınanlar için on binlerce dolarlık kefaret parası ödediği açıklandı.

RADİKAL - Özellikle Şubat 2012’de 17 yaşındaki silahsız siyah Trayvon Martin'in öldürülmesi sonrası düzenlenen protestolarda hazır bulunmalarıyla hatırlanan ABD ’li şarkıcı Beyonce ve rapçi eşi Jay-Z, kendilerini son dönemde yaşanan polis şiddeti karşısında sessiz kalmakla eleştirenlerin ‘yüzünü kızarttı.’ Beyonce ve Jay-Z çiftinin, Baltimore ve Ferguson’daki ayaklanmalarda gözaltına alınanlar için on binlerce dolarlık kefaret parası ödediği açıklandı.

Aktivist ve yapımcı Dream Hampton, on binlerce dolar dolar ödeyip göstericileri hapse girmekten kurtaran gizli bağışçıların Beyonce ve Jay-Z olduğunu söyleyerek şaşkınlık yarattı. Twitter hesabında “Bunu burada açıklayacağım, Jay-Z kızarsa kızsın” yazan Hampton, Baltimore ve Ferguson göstericileri için kefalet parası gerektiğinde ikiliyi aradığını, onların da büyük meblağda çek yazdığını ama bunu kimsenin bilmemesini istediklerini söyledi. 

'DEVLET, PARA KAZANMAK İÇİN BİLEREK PARA CEZASI VERİYOR' 

Hampton sonradan sildiği diğer bir tweet’inde de “Siyah direnişine karşı pek çok yolla savaşa girişildi. En çok da mali yollara başvuruluyor. Gösteri yapan insanlar tutuklanıp para cezası verildikçe, devlet için de yeni sömürü fırsatları doğuyor” ifadelerini kullandı. Jay-Z, cumartesi günü New York'ta verdiği konserde kendi kurduğu müzik paylaşım ve dinleme platformu Tidal'ı savunmuş, ayrıca polis tarafından öldürülen ve yukarıda adı geçen siyah gençlere ilişkin konuşmuştu.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  New York

  ,

  Twitter

  ,

  Beyonce

  ,

  Müzik

  ,

  Para

  ,

  Gösteri

  ,

  Karşı

  ,

  tweet