Bin Ladin'in daha önce görülmemiş fotoğrafları

Bin Ladin'in daha önce görülmemiş fotoğrafları
Bin Ladin'in daha önce görülmemiş fotoğrafları
Terör örgütü El Kaide'nin 2011'de ABD operasyonuyla öldürülen lideri Usame Bin Ladin'in Afganistan'dan kaçmak zorunda kalmadan önce çekilmiş yeni fotoğrafları ortaya çıktı.

RADİKAL - Terör örgütü El Kaide’nin operasyonla öldürülen lideri Usame Bin Ladin’in Afganistan’dan kaçmak zorunda kalmadan önce çekilmiş yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Kaide üyesi Halit el Fevvaz’ın New York’ta geçen ay görülen davasında ortaya çıkarılan fotoğraflarda, Bin Ladin’in yanından Kalaşnikof’u hiç ayırmaması ve çocukları ile torunları tarafından Kalaşnikof ile takip edilip korunması dikkat çekti. 

Sputnik'te yer alan habere göre, Bin Ladin, Kasım 1996'da Batı’ya ‘mesajını’ iletmek için davet ettiği gazeteci Abdulbari Atwan tarafından çekilmiş fotoğraflarının bazılarında İslam’a ilişkin kitaplarla dolu bir kitaplığın önünde video çekerken görülüyor. Fotoğrafların birkaçında da örgütün üst düzey isimlerinden Ebu Musab Es Suri var. 

'UZUN YÜRÜYÜŞLERİNDE SAKLANACAK YENİ YERLER ARARDI'

Bin Ladin 1980’lerde keşfettiği bu bölgeye, başta Pakistan sınırına yakınlığından dolayı yerleşmiş, uzun yürüyüşlere çıkarak saklanacak yerler aramış ve herhangi bir saldırı anında sığınmak üzere kendine mağaralardan oluşan bir sığınak ağı kurmuştu.