Bin Ladin'in öldürüldüğü yere dev eğlence parkı yapılacak

Bin Ladin'in öldürüldüğü yere dev eğlence parkı yapılacak
Bin Ladin'in öldürüldüğü yere dev eğlence parkı yapılacak
Pakistan Hükümeti, Usame Bin Ladin'in öldürüldüğü Abbotabad şehrinin imajını değiştirmek için, kente dev eğlence parkı inşa edecek.

ABBOTABAD - Pakistan Hükümeti El Kaide lideri Usame Bin Ladin’in Amerikan Seal komandoları tarafından öldürüldüğü Abbotabad şehrinin terör lideriyle birlikte anılan olumsuz imajını değiştirmek için şehre 30 milyon dolarlık dev eğlence parkı inşa edecek.

Pakistan’da yayınlanan Dawn gazetesinin haberine göre hükümet, Bin Ladin’in öldürüldüğü 2011’den bu yana adı terörle anılan şehre turist çekmek için hayvanat bahçesi, macera kulübü, yamaç paraşütü, lokantalar ve şelalerden oluşan 50 dönümlük dinlenme ve eğlence parkı yapma kararı aldı.

Başkent İslamabad’a 120 kilometre uzaklıktaki kentte Usabe Bin Ladin’i çağrıştıracak fiziki hiçbir şey kalmadı. El Kaide liderinin öldürüldü ev tamamen yerle bir edildi. Ancak turizm otoriteleri daha önce ülkenin çeşitli bölgelerinden turist çeken şehrin bu olaydan sonra eski çekiciliğini yitirdiğini bildirdi. Yetkililer 500 bin nüfuslu şehre eski çekiciliğini kazandırmak için bu yatırıma karar verildiğini kaydetti. (dha)