Bir gecede yanlışlıkla katrilyoner oldu!

Bir gecede yanlışlıkla katrilyoner oldu!
Bir gecede yanlışlıkla katrilyoner oldu!
Ünlü online ödeme servisi PayPal'ın sistemindeki bir hata nedeniyle hesabına 92 katrilyon dolar yatırılan kişinin sevinci kısa sürdü.
Haber: CEMAL İVE / Arşivi

56 yaşındaki Chris Reynolds'ın başına konan talih kuşunun büyüklüğü, birçok kişinin hayal sınırlarının bile ötesinde desek yanlış olmayacakır. Kaldı ki bu rakam, dünyanın en zengin adamı ünvanını elinde bulunduran Meksikalı Carlos Slim'in 73 milyar dolarlık servetinin bile kat kat üzerinde. Geçtiğimiz hafta meydana gelen olayın esas kahramanı Chris Reynolds, kendisine e-posta olarak gönderilen PayPal hesap dökümünü açtığında gözlerine inanamadı.

Chris Reynolds hesabında gözüken 92 katrilyonu görünce hemen internet üzerinden hesabına giriş yaptı, ancak o girdiğinde Paypal hatayı çoktan farketmiş ve düzeltmişti.

İLK ANDA KENDİ BORCU SANMIŞ!
İlk anda hesabındaki rakamı görünce Paypal'a 92 katrilyon borcu olduğunu sanan Reynolds; 'Gerçekten çok büyük sürprizdi.' dedi. Ayrıca "Böyle bir param olsaydı önce ülkemin tüm borçlarını öder ardından Phillies beyzbol takımını satın alırdım." diyerek, bir anlık da olsa dünyanın en zengin adamı olmanın tadını çıkaran Reynolds, zengin olma hayallerini başka bir bahara bırakmak durumunda kaldı.

92 katrilyonluk yanlışlığın ne denli büyük olduğuna gelin beraber bakalım. Dünya üzerindeki tüm ülkelerin gayri safi millî hasılasının yaklaşık 1300 katına denk gelen bu rakam, ayrıca dünyanın en zengin adamı olan Carlos Slim'in 73 milyar dolarlık servetinin bile oldukça üzerinde. Ayrıca, 92 katrilyonun günlük fazini ödeyebilecek paranın dünya üzerinde hiçbir bankada bulunmadığını da belirtmek gerekir.

14 aylık bebek yanlışlıkla araba satın aldı!


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  İnternet

  ,

  Posta

  ,

  Zengin

  ,

  Araba