Bira içen kadın kırbaçlandı

Bira içen kadın kırbaçlandı
Bira içen kadın kırbaçlandı

Kartika Sari Dewi Shukarno Malezya'da modellik yapıyor.

Gece kulübünde bira içen Malezyalı kadın altı kez kırbaçlandı, para cezasına çarptırıldıKUALA LUMPUR - Malezya’da bir gece kulübünde bira içen Kartika Sari Dewi Shukarno adlı kadın, mahkeme tarafından kırbaç cezasına çarptırıldı.

Şeriat Yüksek Mahkemesi yetkilisi, alkol tüketmekten suçlu bulunan 32 yaşındaki Shukarno’nun 6 kez kırbaçlanacağını ve 1400 dolar para cezasına çarptırıldığını söyledi.


Yarı zamanlı modellik yapan Shukarno’nun, ülkenin doğusundaki Pahang eyaletinde, bir otelin gece kulübüne Ağustos 2008’de düzenlenen baskın sırasında bira içerken yakalandığı belirtildi. Malezya’da mahkeme tarafından suçlu bulunan kadınlar, genelde kırbaç cezasına çarptırılmıyor. Bu ceza, genellikle erkek suçlular için uygulanıyor ve özel eğitim almış yetkililer tarafından cezaevlerinde infaz ediliyor.

Alkol tüketimi Malezya’da sacede Müslümanlar için dini suç kabul ediliyor. Malezya nüfusunun üçte ikisini Müslümanlar oluşturuyor. Suçlananlar, genellikle aile içi sorunlara ve ahlaki konulara bakan şeriat mahkemelerinde yargılanıyor.(aa)


  http://www.radikal.com.tr/9460299460295

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bence doğru - baryam46

  bence doğru bir uygulama.alkol alıp kafayı zehirleyince pek çok insan ortalığa zarar veriyor.trafik kazasından tutunda katillik yapanlara kadar.bence bu alkolün bu suçlarda suç ortaklığı vardır ve ülkemizdede yasaklanması taraftarıyım.

  Bir bardak bira icin - don-quijote

  Bu dunyada bir bardak soguk bira icmek mi istiyorsan muslumanligi birakmak lazim galiba. Ama, kadin ben islam dininden cikiyorum dese kimbilir kac kirbac yerdi acaba :) Muslumanlara sorsan, islam en mukemmel tamamlanmis din diye konusur. En mukammel din, en ilkelin elinde telef mi oluyor ? Oyleyse, Allah muslumani muslumanin elinden korusun demekten baska care yok.

  Bu bi sey degilki - ozkarli

  Dun okudum soyle yaziyor: "Pakistan'da tecavüz ve zina olayları Şeriat yasaları altında değerlendiriliyordu. Buna göre, evlilik dışı tüm ilişkiler suç kabul ediliyordu. Tecavüz mağduru kadınların da dört erkek tanık bulmaları gerekiyor, aksi takdirde zina suçlamasıyla yargılanmaları söz konusu olabiliyordu." tecavuze ugrayani - eger 4 sahidi yoksa- cezalandiriyorlar.

  hosgoru(!) dini - elifgun88

  Bu insanlarin Tanrilari onlardan kendileri gibi olmayanlari kirbaclamalarini, cezalandirmalarini stiyor? O zaman ne gerek var cehenneme, kullari yeterince insanlara hayati cehennem ediyor.. Elbette Malezyalilar bu dini yanlis anlamislardir, boyle bir seyin olmasi mumkun mu? Bu din hosgoru dini.

  Ülkemiz Böyle Giderse - yasa08

  Gülme komşuna gelir başına. İnancım ülkemin asla ve asla Malezya olamayacağı yönünde. İnşallah bunun bedeli ağır olmaz. Çünkü bu millet çok bedel ödedi ve ödemeye devam ediyor.