Birinci adam Erivan'a, dördüncü adam Çanakkale'ye

Birinci adam Erivan'a, dördüncü adam Çanakkale'ye
Birinci adam Erivan'a, dördüncü adam Çanakkale'ye
Ermenistan'daki 'Ermeni Soykırımı'nın 100'üncü yılı etkinliklerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katılacağı bilinirken, Türkiye'deki törene yönetim hiyerarşisinde dördüncü kişi olan Duma Başkanı Sergey Narişkin'in geleceği açıklandı.

RADİKAL - Ermenistan’da 'Ermeni Soykırımı'nın 100’üncü yıldönümü etkinliklerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katılması beklenirken, Rusya’nın aynı gün Çanakkale’de gerçekleştirilecek törenlerde yönetim hiyerarşisinde dördüncü kişi olan Duma Başkanı Sergey Narişkin tarafından temsil edileceği kesinlik kazandı.

Hürriyet'ten Nerdun Hacıoğlu'nun haberine göre, 24 Nisan’da Türkiye ’ye Rusya’dan kimin geleceği TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in üç günlük Rusya ziyaretinin ilk durağı Moskova’daki temasları sırasında kesinleşmiş oldu.

Putin, 24 Nisan'da Erivan'a gidecek

'DOSTLUĞU PEKİŞTİRECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM'

Çiçek’le görüşmesi sırasında, 24 Nisan’da Türkiye’ye geleceğini söyleyen Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma’nın başkanı Narişkin, “Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yıldönümü töreni için Türkiye’ye ben geleceğim. Birinci Dünya Savaşı anısına Rusya Milli Anma Komitesi Başkanı ve Tarih Cemiyeti Başkanı olarak Rusya’yı temsil edeceğim. Bu ziyaretin Rusya ve Türkiye arasındaki dostluğu pekiştireceğini, bölgemizde istikrar ve barışa katkı sağlayacağını düşünüyorum” ifadesini kullandı.

Ermenistan Dışişleri Bakanı: Türkiye başka bir dilden anlamıyor

SARKİSYAN REDDETMİŞTİ

Rusya yönetim hiyerarşisine göre Devlet Başkanı Putin, Başbakan Dmitriy Medvedev ve Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nin başkanı Valentina Matviyenko’dan sonra Duma Başkanı Narişkin dördüncü yetkili sayılıyor.

Sarkisyan: Papa'nın sözleri Türk halkının kalbine dokunacaktır

Türkiye, Çanakkale'de 24 Nisan'da düzenlenecek etkinliklere Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan dahil onlarca lideri davet etmişti. Sarkisyan, Ankara 'nın bu davetini sert bir yanıtla geri çevirmişti.

Papa: Kilise'nin korkmadan konuşma özgürlüğü olmalı