'Bize saldıran pişman olur!'

'Bize saldıran pişman olur!'
'Bize saldıran pişman olur!'
Ordu Günü'nde konuşan Ahmedinejad, herhangi bir isim belirtmeden uyarıda bulundu.

TAHRAN - İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad, ülkesine yapılacak olası saldırı halinde silahlı kuvvetlerinin düşmanları pişman edeceğini söyledi.

İran’daki Ordu Günü nedeniyle ülke genelinde düzenlenen etkinlikler, silahlı kuvvetlerinin kara, hava , deniz ve özel kuvvetlerine ait birliklerin gövde gösterisine dönüştü. Başkent Tahran’daki kutlamalarda çeşitli tür ve menzildeki füzeler de sergilendi. Ordu ve Devrim Muhafızları’nın üst düzey komutanlarının da katıldığı Tahran’daki törenler kapsamında konuşan Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, silahlı kuvvetlerin İran’ın varlık ve bütünlüğünü korumaya hazır olduğunu belirterek İran’a saldırmak isteyenleri uyardı. Herhangi bir ülke ismi belirtemeyen Ahmedinejad, "İran milleti dostluk ve barış istiyor. Ancak İran silahlı kuvvetlerinin her türlü saldırıya karşı pişman edici yanıt vereceğini herkes bilmelidir" dedi.

Bölge güvenliğinin bölge ülkelerinin katılımıyla sağlanabileceğini ifade eden Ahmedinejad, yabancı müdahalelerin güvensizlik, ihtilaf ve tahribattan başka bir şey getirmeyeceğini savundu. (dha)  ETİKETLER:

  İran

  ,

  Hava

  ,

  saldırı

  ,

  ülke

  ,

  Devrim

  ,

  Karşı