BM: Nepal'de deprem sekiz milyon kişiyi etkiledi

BM: Nepal'de deprem sekiz milyon kişiyi etkiledi
BM: Nepal'de deprem sekiz milyon kişiyi etkiledi
Birleşmiş Milletler, Nepal'de Cumartesi günü meydana gelen 7.9 büyüklüğündeki depremin 8 milyon kişiyi etkilediğini duyurdu.

RADİKAL - Birleşmiş Milletler , Nepal'de Cumartesi sabahı meydana gelen depremin sekiz milyon kişiyi etkilediğini ve 1.4 milyon kişinin gıda yardımına ihtiyacı olduğunu açıkladı. Ülkeye uluslararası yardımlar ulaşmaya başladı ancak hâlâ tıbbi gereç, gıda ve ceset torbası sıkıntısı yaşanıyor.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, 7.9 büyüklüğündeki deprem başkent Katmandu ve kırsal alanda büyük yıkıma yol açtı. Nepal ve çevre ülkelerde artçı şoklar devam ediyor. Katmandu'da binlerce kişi geceyi yine sokakta geçirdi. Su, gıda ve elektrik sıkıntısı nedeniyle salgın hastalığın baş göstermesinden endişe ediliyor.

Nepal'i yıkan deprem anı kamerada

200 KİŞİ MAHSUR KALMIŞTI

81 yılın en büyük depremi, Everest Dağı'nda çığ düşmesine neden olmuş, 18 kişi hayatını kaybetmişti. Bu, Everest'te şimdiye kadar yaşanan en büyük facia. Dağın doruklarında 200 kadar kişi mahsur kalmıştı. Bu kişilerden 60'ı helikopterlerle güvenli bölgelere nakledildi.

Nepal'de büyük yıkım: Can kaybı 2 bini aştı

Kurtarma çalışmalarına neredeyse Nepal ordusu ve polis teşkilatının tüm mensuplarının katıldığı belirtiliyor. Her 10 askerden dokuzunun çalışmalara katıldığı belirtiliyor.

Nepal Başbakanı: Ölü sayısı 10 bini aşabilir

Nepal'de 7,9 büyüklüğünde deprem

Google'ın yöneticisi de Nepal depreminde yaşamını yitirdi