'BND ile Suriye istihbaratı arasında işbirliği var'

'BND ile Suriye istihbaratı arasında işbirliği var'
'BND ile Suriye istihbaratı arasında işbirliği var'
Almanya Federal Dış İstihbarat Servisi'nin Şam'da çalışanlarını konuşlandırmak için bir merkez açmayı hedeflediği öne sürüldü.

RADİKAL - Almanya'nın Federal Dış İstihbarat Servisi'nin (BND) Suriye'de Esad hükümetinin istihbarat servisiyle işbirliği içinde olduğu öne sürüldü. Bild gazetesinde yer alan haberde, BND çalışanlarının uzun süredir düzenli şekilde Şam'a gidip orada Suriyeli meslektaşlarıyla görüştüğü iddia edildi.

BND çalışanlarının IŞİD'e ilişkin bilgi alışverişinde bulunmasının ve Almanya'nın IŞİD ile mücadele için gönderdiği Tornado keşif uçakları düşürüldüğünde Suriye hükümetiyle görüşme kanalının açık olmasının hedeflendiği belirtilen haberde, bu görüşmelerin, Alman hükümeti içinde de çok az kişi tarafından bilindiği savunuldu.

Esad: Suriye sorununun çözüm anahtarı Türkiye'de

BÜYÜKELÇİLİK KULLANILABİLİR

BND'nin Şam'da ayrıca çalışanlarını konuşlandırmak için en hızlı şekilde bir merkez açmayı istediği ve bunun hazırlıkları sürdürdüğü savunulan haberde, bunun için BND çalışanlarının şu an kapalı olan Almanya'nın Şam Büyükelçiliği'nin kullanabileceğinin düşünüldüğü, hükümetin bu konuda kararı 2016'nın başında vereceği kaydedildi. (AA)

'Türkiye Suriyelilere vize uygulayacak'

Rusya düşürülen uçağın karakutusunu canlı yayında açtı

Putin'den Türkiye için sert sözler!