Boehner: Amerikan rüyası tehlikede

Boehner: Amerikan rüyası tehlikede
Boehner: Amerikan rüyası tehlikede
ABD Temsilciler Meclisi'nin başkanlığına yeniden seçilen John Boehner, ülke borçlarının ekonomik büyümeyi frenlediğini ve "Amerikan rüyası"nı tehlikeye attığını söyledi.

WASHINGTON - Boehner, Kongre'nin yeni yasama döneminin ilk gününde Temsilciler Meclisi'nin başkanlık koltuğuna yeniden seçilmesinin ardından yaptığı konuşmada, ekonomiyi kurtarmanın, ülke içi istihdamı yeniden sağlamanın, güveni yeniden tesis etmenin önemini vurgulayarak, bunun sadece ekonomiyi güçlendirmek ya da işsizliği azaltmak değil, çocuklar için özgürlük ve fırsatlarla dolu bir geleceğin teminat altına alınması açısından önem taşıdığını dile getirdi.

Kongre'deki yeni üyelere seslenen Boehner, “Eğer isminizin şöhret olması ya da siyasi zaferi başarı diye göstermek için buraya geldiyseniz, yanlış yere geldiniz. Kapı arkanızda. Eğer hizmet etme fırsatına erişmenin tevazusuyla halkın kararlı sesi olmak için, sadece seçmenlerimizin talebiyle değil, içinde bulunduğumuz zamanın gerektirdiği liderlik standartlarını hayata geçirmek için geldiyseniz, o zaman doğru yere geldiniz” diye konuştu.

Kongre'nin 113'üncü yasama döneminin açılış gününde üyeler, Temsilciler Meclisi ve Senato'da düzenlenen yemin töreniyle görevlerine resmen başladı. (aa)