Boko Haram'dan katliam: 2 bin ölü

Boko Haram'dan katliam: 2 bin ölü
Boko Haram'dan katliam: 2 bin ölü
Nijerya'da dinci terör örgütü Boko Haram'ın uluslararası bir askeri üssü ele geçirmesinin ardından Baga kasabasında en az 2 bin kişiyi öldürdüğü ve tüm kasabayı ateşe verdiği açıklandı.

RADİKAL - Geçtiğimiz cumartesi günü Boko Haram örgütünün ele geçirdiği askeri üssün bulunduğu Baga kasabasında katliam yaptığı belirtildi.

BBC'nin haberine göre, stratejik olarak önemli bir konumda bulunan askeri üssün ele geçirilmesinden sonra Boko Haram binlerce evi ateşe verdi ve kasaba sakinlerini kurşuna dizdi. Kentin yöneticilerinden alınan bilgiye göre sokaklar cesetlerle dolu ve 2 bine yakın insan öldürüldü.

Nijerya'da bombalı saldırı: 15 ölü

Nijerya'da yola döşenen bomba patladı: 35 ölü


SOKAKLAR CESET DOLU

BBC'nin Nijerya yönetiminde üst düzey yetkili Musa Alhaji Bukar'a dayanarak verdiği bilgiye göre, Boko Haram Çarşamba günü tüm kenti ateşe verdi. Baga caddelerini kaplayan cesetlerin sayısının 2 bin civarında olmasından endişe duyulduğunu dile getiren Bukar, şehrin nüfusunun 10 bin kişi olduğunu ancak şu anda cesetlerden başka bir şey bulunmadığını söyledi.

Kentten kaçanların verdiği bilgiye göre, kimse ölülerini gömmeye vakit bulamadı ve cesetler caddelere terk edildi.

Nijerya'da Boko Haram 40 genci kaçırdı

13 yaşındaki çocuk: Beni Boko Haram'a babam verdi

Boko Haram 185 kadın ve çocuğu kaçırdı

Boko Haram'la savaşmayan 54 askere idam cezası


  http://www.radikal.com.tr/126816512681655

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kafa kesmenin tarhiçesi - alpayari

  Lütfen aşağıdaki linkten Ayşe Hür'ün yazısını okuyun. http://www.radikal.com.tr/yazarlar/ayse_hur/kafa_kesmenin_kisa_tarihcesi-1218267

  geçmiş olsun size camaati muslim! - zebda

  islam full force gidiyor..cihad , recm kulturu, islam dışı olana ölüm fermanı , kadınlara dayak ve içi islami ustaların bile çözemediği garip açıklamalarla dolu bu dini ya yeniden yorumlayın ya tüm muslumanlar dinine sahip cıksın (ki eminim %90 nın dinlerinden bile haberi yok yalandan takılıyorlardır) yada biz akıldışı saldırgan sapkın inananlarız deyin! olayınız ne sizin? yeter be hayatı karartığınız ! hala bıdı bıd islam bu değil ama diyenler var..ben bi güzel olay göremedim bu gercek islamdan..hangi gezegende var bu gercek islam? kim uygulamış? ha 500 yıl evvel matematikde iyilerdi astronomi muthiş falan diyecek gibi olursanız..ne 500 yıl mı derim? eee başka? Nasıl bir dinmiş bu kardeşim! o zaman herkes ölsün sadece muslumanlar yaşasın! burada birbriniz kesin biçin kendi ceheneminizde yaşayın! size amin!

  islam - drhil

  Hiç kimse bana islam bu değil demesin. Ben yarın dinimi değiştiriyorum. Herkesi de buna davet ediyorum. Artık "bu ülkenin % 99u müslüman" saçmalığı son bulsun.

  her yerde kan akiyor.. - kurdolog

  bu musluman orgutlerin amaci nedir anlamiyorum.! tanriyi oynamanin ne geregi var.. cok dindarsaniz birakin ilahi adalete herseyi. simdi her yerden bir cok insan diyor muslumanlikla alakasi yok diye .. ee madem yoksabir alaka neden teror faaliyetlerini yurutenlerin hepsinin dinin inanci muslumanliga dayaniyor.. bir yerde BOKO HARAM bir yerde EL KAIDE bir yerde ISID v.b. orgutler ortaligi kan golune cevirdiler dunyayi zehir zikkim ettiler. etrafta huzur kalmadi.. yetmiyor mu artik!!!!

  Barış dini - hipster_intellectual

  Barış dini iş başında. Ama bir dakika "Gerçek islam bu değil demi? Tamam öyledir kesin."