"Borat sayesinde turistlerimiz arttı!"

"Borat sayesinde turistlerimiz arttı!"
"Borat sayesinde turistlerimiz arttı!"
Kazak yönetimi, ülkelerini aşağıladığı gerekçesiyle 6 yıldır gösterilmesini yasakladıkları Borat filmi sayesinde, Kazakistan'a yapılan vize başvurularının arttığını söyledi. Ülkenin Dış İşleri Bakanı, bu yüzden Borat'a resmi olarak teşekkür etti.

İngiliz Daily Mail internet sitesinde çıkan haberine göre, Kazakistan 23 Nisan’da resmen Sacha Baron Cohen’e teşekkür etti. “Şanlı Kazakistan milleti, Borat’ı selamlar!” diyen Kazakistan Dış İşleri Bakanı Yerzhan Kazıkhanov, parlamentoda yaptığı bir konuşmada, filmin sayesinde ülkelerinin tanıtımının yapıldığını söyledi ve “Kazakistan’a turistlerin gelmesini sağladığı için Borat’ı selamlıyorum” dedi.

Borat isimli bir Kazakistanlı gazetecinin Amerika ’da yaşadıklarını anlatan Borat filmi, Kazakistan’dan çok büyük tepki çekmişti. Film, Kazakları kötü gösterdiği için 6 yıldır Kazakistan’da yasaklıydı. Bunlar da yetmezmiş gibi, geçtiğimiz Mart ayında Kuveyt'te düzenlenen Uluslararası Kuveyt Emiri Atıcılık Turnuvası'nda Kazakistan milli marşı yerine, Borat filminde çalınan uydurulmuş Kazak marşı çalınmıştı.