Boston Maratonu patlamalarına 3 gözaltı daha

Boston Maratonu patlamalarına 3 gözaltı daha
Boston Maratonu patlamalarına 3 gözaltı daha
Boston polisi, geçen ay Boston Maratonu'na düzenlenen, 3 kişinin ölümüyle ve 260 kişinin yaralanması ile sonuçlanan bombalanan saldırıyla ilgili 3 şüpheliyi daha gözaltına aldı. Boston polisi tutuklamayı twitter'daki hesabından duyurdu.

Tutuklanan kolej öğrencisi oldukları belirtilen 3 şüphelinin, maratonun finiş çizgisi yakınındaki patlamanın ardından Dzhokhar Tsarnaev’e yardım ettikleri bildiriliyor.

Saldırıların faili olarak gösterilen Çeçen kardeşlerden ağabey Tamerlan Tsarnaev, patlamalardan üç gün sonra polisle girdiği çatışmada öldürülmüştü. Kaçmayı başaran kardeşi Cevher Tsarnayev ise ertesi gün yaralı olarak ele geçirilmişti.

BOSTON EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ SÖZCÜSÜ DOĞRULADI

Boston Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Cherly Fiandaca, Boston Maratonu'ndaki bombalı saldırılarla bağlantısı olduğu iddiasıyla üç kişinin gözaltına alındığı bilgisini doğruladı.

Fiandaca, saldırılarla ilişkili üç zanlının gözaltına alındığına yönelik sosyal medyada paylaşılan bilgilerin doğru olduğunu belirtti. Yakalananların kimliği ve olayla bağlantısıyla ilgili bilgi vermeyen Fiandaca, FBI'ı adres gösterdi.(huffingtonpost)