Boston Maratonu'nda 2 patlama

Boston Maratonu'nda 2 patlama
Boston Maratonu'nda 2 patlama
Dünya'nın en prestijli koşularından biri olan Uluslararası Boston Maratonu, bu yıl kana bulandı. Yarışın finiş çizgisi yakınlarında kaynağı belirsiz iki patlama meydana geldi. Boston polisi olayda 2 kişinin öldüğünü 23 kişinin de yaralandığını açıkladılar.

Kısa aralıklar meydana gelen patlamaların ardından bazı maratoncularla çok sayıda seyirci yere yığıldı. Kentin üzerinde büyük beyaz bir duman yay

ılırken, çok sayıda polis ve sağlık görevlisi bölgeye koştu. Ambulanslar yaralıları, maraton için kurulan sağlık çadırına götürürken, en az altı seyircinin yaralarının ağır olduğu ve hastaneye götürüldüğü açıklandı. Uzmanlar patlamaya gaz sıkışmasının yol açmış olabileceğini belirtiyor. Ancak patlamaların 15 saniye arayla olması, kordineli bir saldırı ihtimalini de gündeme getirdi.

2 ÖLÜ, 28 YARALI

Boston polisi olayda 2 kişinin öldüğünü 28 kişinin de yaralandığını açıkladılar.

Patlamalar Maraton'un bitiş noktasının bulunduğu Boylston sokağında gerçekleşti. İlk patlama Lenox Hotel'inin yakınlarında gerçekleşti. İkinci patlamasa 15 saniye sonra meydana geldi. Yaralılar Massachusetts Generel Hospital'a kaldırıldı.

İSTİHBARAT YETKİLİLERİ: OLAY YERİ YAKINLARINDA 2 PATLAYICI DAHA BULUNDU

Amerikalı istihbarat yetkilileri, Boston'da 2 büyük patlamanın meydana geldiği maraton alanında 2 patlayıcının daha bulunduğunu bildirdi. Yetkililer, patlayıcıların etkisiz hale getirilmesine çalışıldığını kaydetti.

Öte yandan, olay yerindeki görgü tanıkları, bazı yaralıların durumunun ciddi olduğunu söyledi.

(ajanslar)