Brown'un ailesi: Polis yaramıza tuz basıyor

Brown'un ailesi: Polis yaramıza tuz basıyor
Brown'un ailesi: Polis yaramıza tuz basıyor
ABD'nin Missouri eyaletine bağlı Ferguson'da silahsız siyah genç Michael Brown'u öldüren polis memurunun "Vicdanım rahat" sözlerine gencin ailesinden tepki geldi.

RADİKAL - NBC ve CBS televizyon kanallarına konuşan Brown'un ailesi, polis memurunun bu ifadeleri için "Saygısızca… Yaramıza tuz basıyor" dedi.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Michael Brown'un annesi Lesley McSpadden, programında polis memurunun sözlerine ilişkin, "Tek bir kelimesine bile inanmıyorum. Oğlumu çok iyi tanıyorum… Hiçbir zaman böyle bir şey yapmaz. Hiç kimseyi kendisine karşı kışkırtmaz ve hiç kimseye bir şey yapmaz. Oğlumuzun şiddet geçmişi yok" diye konuştu. Michael Brown'un babası da, polis memuru Darren Wilson'un sözlerini "delilik" olarak niteledi.

Michael Brown kararına ünlüler tepki gösterdi

'HULK HOGAN' BENZETMESİ YAPMIŞTI

Olayla ilgili yargılanmasına gerek görülmeyen polis memuru Darren Wilson, 'Brown'u öldürmese, kendisinin öldürüleceğinden korktuğunu ve beyaz biri olsaydı yine aynı müdahalede bulunacağını' söylemişti. Wilson olayla ilgili, ABC televizyonuna verdiği ilk röportajda "Kalbinize ve aklınıza dönüp baktığınızda, Michael Brown beyaz olsaydı, tüm olay yine aynı şekilde gelişirdi diyebiliyor musunuz?" sorusuna "Evet" diye cevap verdi. Polis memuru, "Hiç bir şüphe yok mu?" diye soran muhabire, "Yok" yanıtını vermişti.

ABD'de polise öfke sürüyor, Ferguson'a takviye asker gönderildi


Wilson, Brown'la yaşanan olayda kendisini güreşçi Hulk Hogan'ı durdurmaya çalışan beş yaşında bir çocuk gibi hissettiğini söyleyerek "Çok büyük, çok güçlü bir adamdı" ifadelerini kullanmıştı. Muhabir Wilson'a "Siz de iri yarısınız" derken, polis "Evet ortalamanın üstündeyim" demişti.

Ferguson'daki olayların kronolojisi: Son 3 ayda neler oldu?

ABD'de siyah genci vuran polis konuştu: Vicdanım rahat

ABD'de öfke dinmiyor