Brüksel'de saldırıların ardından operasyon

Brüksel'de saldırıların ardından operasyon
Brüksel'de saldırıların ardından operasyon
Brüksel'deki saldırıların ardından kentte zanlıları yakalamak için operasyon başlatıldı.

RADİKAL - Belçika'nın başkenti Brüksel'deki saldırıların ardından yetkililer, saldırıyla bağlantılı olduklarını düşündükleri kişilere yönelik operasyon başlattı. Polis şu ana kadar iki kişiyi gözaltına aldı. 

Daily Mail'in haberine göre, gözaltılar Maelbeek'teki saldırının meydana geldiği metrodan yaklaşık bir buçuk kilometre uzaklıkta yapıldı. Polis ve özel harekat birlikleri, saldırı planladıklarından şüphelendikleri terör hücrelerini arıyor. 

TÜRK MAHALLESİNE BASKIN

DHA'nın haberine göre, saldırılar sonrasında Türk vatandaşlarının yoğunlukta ikamet ettiği ve Türk mahallesi olarak adlandırılan Schaerbeek belediyesinde birtakım polis baskınları düzenlendiği bildirildi.

Belçika gazetelerinden De Morgen'un haberine göre Schaerbeek mahallesine  baskınlar düzenlendi ve bazı şüphelilerin gözaltına alındığını haberlere yansıdı.

Öte yandan, Belçika Dışişleri Bakanı Didier Reynders, saldırılarla bağlantılı kişilerin serbest olduğundan endişe ettiklerini söyledi. RTBF televizyonuna konuşan Reynders, "Araştırmalar sürüyor, çünkü saldırıyla bağlantılı kişilerin hala serbest olduğundan endişe ediyoruz" dedi.

Belçika Başbakanı: Korktuğumuz başımıza geldi

Belçika'nın başkenti Brüksel'de Zaventem Uluslararası Havalimanı'nda iki ve Maalbeek'teki metro durağında bir patlama meydana geldi. Brüksel Savcısı'nın bürosundan yapılan açıklamada Zaventem Havalimanı'ndaki saldırıyı intihar bombacısının gerçekleştirdiği belirtildi.

Brüksel'deki saldırıları IŞİD üstlendi

Mogherini gözyaşlarına boğuldu