Bu defa da İsrailli liderler öpüştü

Bu defa da İsrailli liderler öpüştü
Bu defa da İsrailli liderler öpüştü
İsrail'de solcu Meretz Partisi, 22 Ocak seçimlerine geçen yıl 'dünya liderlerini öpüştüren' fotoğraflarla büyük ses getiren Benetton'dan ilham aldığı kampanyayla hazırlanıyor.

Partinin internette yayımladığı fotoğraflarda İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, seçimlerdeki rakipleriyle dudak dudağa görülüyor.

Meretz’in kampanya sözcüsü Roi Yellin, fotoşoplu fotoğraflarla merkezdeki bu partilerin birbirlerinden farkı olmadığına dikkat çekmeyi amaçladıklarını söyledi. Yellin, “Netanyahu’nun bir sonraki hükümetinde kimin faha büyük ortak olacağı konusunda yarışan merkezdeki partilere oy vereceklere, oylarının ne işe yarayacağını göstermek için böyle eğlenceli ve provokatif bir yol seçtik” dedi. Yellin, İsraillilere tüm bu partileri redderederk sola oy verme çağrısı yaptı.
Benetton geçen yıl ‘barış’ teması altında Netanyahu’yla Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ı ve ABD Başkanı Barack Obama ile Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez’i dudak dudağa öpüşürken gösteren fotoğraflarla bir hayli ilgi çekmişti. {RADİKAL/DIŞ HABERLER }