Bu dişçi Tayland'ı karıştırdı!

Bu dişçi Tayland'ı karıştırdı!
Bu dişçi Tayland'ı karıştırdı!
Yasadışı diş kliniği işleten 21 yaşındaki Thararat Thaptimtae, yakalandıktan sonra polise anlattıklarıyla bir ülkeyi şoke etti. Thaptimtae, yaptığı bütün diş tedavilerini Youtube'daki videolardan izleyip öğrendiğini söyledi.

Tayland’ın Phrae kentinde yasa dışı diş kliniği işleten 21 yaşındaki Thararat Thaptimtae polis sorgusunda yaptığı bütün diş tedavilerini internetteki video paylaşım sitesindeki videolardan izleyip öğrendiğini itiraf etti.

Thararat Thaptimtae, Phrae kentindeki Ratch-uthit Caddesi’nde kaçak diş kliniği açtı ve özellikle gençlerin oluşturduğu bir müşteri kitlesine ulaştı.

Müşterilerinden bir bölümü tedavilerin ardından çok daha şiddetli ağrılar çekmeye başladı. Şikayetlerin ardından polis kontrole gelince olay ortaya çıktı. Meslek lisesi mezunu olan Thaptimtae hiç diş hekimliği okumadığını ya da bir diş kliniğinde çalışmadığını, yaptığı uygulamaları sadece Youtube’dan izlediği videoları taklit ederek yaptığını belirtti.


  ETİKETLER:

  kaçak

  http://www.radikal.com.tr/127971712797171

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Daha da Acıklısı Var. - Clear

  Buna benzer daha da acıklı bir hikaye anlatayım.Bereket, hayata geçme fırsatı verilmedi. Aydın Kuşadası'nda bir tıp kongresindeyim. Tartışma bölümünde, katılımcılardan biri söz istedi ve "Tıp fakültelerinin hatta tüm okulların artık gereksiz olduğunu, eğitime bu kadar masraf yapılmasının ve zaman harcanmasının bir israf olduğunu, internetin yeterli olduğunu ve de bir gün tüm dünyada bütün okulların kapatılacağını" iddia etti. İyi ki bu zırvayı destekleyen tek bir kişi bile çıkmadı. Yoksa haberdeki faciayla ülkemizde de karşılamak an meselesi olurdu.