Bu kitap Almanya'da gündem oldu: '80 Orgazmda Dünya!'

Bu kitap Almanya'da gündem oldu: '80 Orgazmda Dünya!'
Bu kitap Almanya'da gündem oldu: '80 Orgazmda Dünya!'
Tüm dünyada büyük ilgi gören, tartışma yaratan ve bazı ülkelerden sansürlenen Grinin Elli Tonu kitabından sonra Almanya'da çıkan bir kitap olay oldu. 30 yaşındaki Alman gazeteci Henriette Hell, dünyada 80 ülkede yaşadığı orgazm deneyimini kitap haline getirdi. Kitabın ismi de ilginç. Jules Verne'nin "Seksen Günde Devri Alem" adlı ünlü romanından esinlenen Hell, kitabına "80 Orgazmda Dünya" adını koydu.

MÜNİH - Grinin Elli Tonu tartışmaları daha bitmeden Almanya 'da çıkan bir kitap yeni bir tartışma yarattı ve gündemin ilk sırasına yerleşti. 

Almanya’nın Hamburg kentinde yaşayan Henriette Hell adlı gazeteci aralarında İstanbul ’un da bulunduğu dünyanın 80 kentinde yaşadığı orgazm tecrübelerini “Dikkat geliyorum! 80 orgazmda Dünya” adlı kitapta topladı.

Almanya’da son günlerin en çok konuşulan kitabı 16 Mart’ta piyasaya çıkacak. Kitabın ön siparişlerle şimdiden tükendiği söyleniyor. 30 yaşındaki Alman gazeteci, kitabını, Leipzig Kitap Fuarı’nda tanıtacak.

İSTANBUL GECELERİ DE KİTAPTA

Gezdiği ülkelerdeki erkeklerle yaşadığı orgazm tecrübelerini ayrıntılı bir şeklide anlatan yazar, İstanbul’da yaşadığı aşk gecesini kitabın “Boğaziçi’nden yatak hikayeleri” adlı bölümde anlatıyor. Kitabın 26 sayfalık ön tanıtımında bu bölüm yer almadığı için yazarın İstanbul’daki aşk öyküsünün ayrıntıları henüz bilinmiyor. Yazarın, kitabında Dünya’nın bir çok ülkesinin yanı sıra Hindistan’dan Kahire’ye, Tanzanya, New York, Tayland, Kamboçya, Vietnam, Paris, Peru ve Roma’da yaşadığı orgazm öyküleri anlatılıyor.

Hell, dolaştığı ülkelere dair de bir harita hazırladı.

Blanvalet yayınevince basılan 256 sayfalık kitabın fiyatı 12,99 Euro olarak açıklandı. (Ahmet İncel/DHA)