Bulgaristan Cumhurbaşkanı'nın oğlu hayatını kaybetti

Bulgaristan Cumhurbaşkanı'nın oğlu hayatını kaybetti
Bulgaristan Cumhurbaşkanı'nın oğlu hayatını kaybetti
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'in 14 yaşındaki oğlu Filip yaşamını yitirdi.

RADİKAL - Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'in 14 yaşındaki oğlu Filip hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada Plevneliev'in şu sözlerine yer verildi:
     
" Bugün iyi kalpli ve güneş gibi parlak olan en küçük oğlum Filip hayata veda etti. Oğlumuz yaşarken herkese mutluluk ve ışık verirdi. Ailem ve eşim için zor olan bugünlerde üzüntümüzle tek başımıza kalmayı tercih ediyoruz."
      
Eşi Yuliana ve üç oğlunu siyasi kariyerinden uzak tutmaya çalışan Plevneliev, cumhurbaşkanı olarak resmi hiçbir etkinliğe aile üyeleriyle katılmıyor, aile üyelerini basının ilgisinden korumak için Başkent Sofya'da erişimi sınırlı bir sitede oturup, çocuklarını kamuoyunun gözlerinden uzak özel okullarında okutuyor. Cumhurbaşkanının eşi Yuliana Plevnelieva da Cumhurbaşkanı Plevneliev'in hiçbir siyasi etkinlikte yanında yer almıyor.
     
Cumhurbaşkanlığından gelen açıklamanın ardından vefat eden oğlu Filip'in yaşamı ile ilgili ipucu verebilecek sosyal medyadaki tüm profilleri de silindi. (AA)


  ETİKETLER:

  Bulgaristan

  ,

  Bugün

  ,

  Aile

  ,

  Güneş

  ,

  sosyal

  ,

  Resmi

  ,

  siyasi

  ,

  vefat

  ,

  Uzak