Bush ailesinin başı internet korsanlarıyla dertte

Bush ailesinin başı internet korsanlarıyla dertte
Bush ailesinin başı internet korsanlarıyla dertte

Sitede yeralan fotoğraflar arasında baba George H.W. Bush'un, bronş enfeksiyonu tedavi gördüğü hastanede çekilmiş fotoğrafları da yer aldı

Eski 2 ABD başkanının özel fotoğrafları ve e-postaları internet korsanlarının eline geçti

HOUSTON - Bush ailesinin, 2 eski ABD başkanına ait olanlar da dahil olmak üzere, özel fotoğrafları ile e-postalarının internet korsanlarının eline geçtiği bildirildi.

The Smoking Gun adlı internet sitesi, internet üzerinden "Guccifer" takma adını kullanan bir internet korsanının söz konusu e-posta ve fotoğraflarla özel adres ve telefon numaralarını ele geçirdiğini duyurdu. Bush ailesine ait özel fotoğrafları yayımlayan siteden yapılan açıklamada, fotoğrafların "Guccifer" takma adını kullanan bu kişi tarafından gönderildiği belirtildi. Açıklamada, yarı geçirgen neon bir bantla "Guccifer" yazısı iliştirilmiş fotoğrafları gönderen kişinin kendisini, "devletin uzun süreden beri gözünün üstünde olduğu emektar bir internet korsanı" olarak tanıttığı kaydedildi.

BABA BUSH’UN HASTANEDE ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARI

Sitede yeralan fotoğraflar arasında 88 yaşındaki baba George H.W. Bush'un, bronş enfeksiyonu sonucu ortaya çıkan komplikasyonlar nedeniyle tedavi gördüğü hastanede çekilmiş fotoğrafları da yer aldı.

Fotoğrafların aslına uygun olup olmadığıyla internet sitesinde yeralan alan diğer ayrıntılar teyit edilemezken, baba Bush'un sözcüsü Jim McGrath, konu hakkında yorumda bulunmayacağını söyledi. Associated Press haber ajansına konuşan McGrath, "Konu hakkında adli soruşturma başlatılmıştır ve böyle olduğu için de söyleyecek başka şey yok" dedi.

FBI sözcüsü Shauna Dunlop da konu hakkındaki soruları "Herhangi bir soruşturmanın varlığını kabul veya reddetmiyoruz" diye yanıtladı.(aa)