Bush: Tarih beni yargılayacak ama pek dert değil

Bush: Tarih beni yargılayacak ama pek dert değil
Bush: Tarih beni yargılayacak ama pek dert değil
Beyaz Saray'dan ayrıldığından beri nadiren TV ekranlarına çıkan eski ABD Başkanı George W. Bush 4 yıllık emeklilik hayatını anlatırken halefi Barack Obama'ya da nasihat verdi.

ABD ’li komedyen Jay Leno’nun ‘Tonight Show’ programına katılan Bush, resim dersleri almaya başladığını ve bu konuda oldukça iddialı olduğunu söyledi. Kendisinin bir ressam olduğunu belirten Bush, hocasının kendisiyle ilk tanıştığında “Senin içinde bir Rembrandt (Hollandalı ressam) gizli. Sana düşen onu serbest bırakmak” dediğini anlattı. Bush, kendi yaptığı Leno portresini de ünlü komedyene hediye etti. Leno da Bush’un, eşi Laura ile bir hayır işi kapsamında gittiği Zambiya'da yerlilerle dans ederken görüntülendiği videosunu yayımladı.

Ardından ise daha ‘ciddi’ meselelere sıra geldi. Irak işgali yüzünden çokça eleştirilen Bush, “ Tarih benim kararlarımı yargılayacak ama pek dert değil. Tarihçiler hâlâ ilk başkanın biyografisini yazıyorlarsa endişelenmemi gerektirecek bir durum yok” dedi. Bush, Leno’nun Obama’ya birkaç öğüt vermesini istemesi üzerine de “Eski başkanın yeni başkanı eleştirmesi iyi olmaz. Ancak şunu söyleyebilirim ki yaptığınız işe inanmak zorundasınız. Aileniz, inancınız ve takımınız geri kalan işlerde yardımcı olacaktır" yanıtını verdi. (WASHINGTON-CNN)