Bush'un kardeşi Irak konusunda bir kez daha karar değiştirdi

Bush'un kardeşi Irak konusunda bir kez daha karar değiştirdi
Bush'un kardeşi Irak konusunda bir kez daha karar değiştirdi
ABD'nin 43'üncü başkanı George W.Bush'un kardeşi Jeb Bush, Irak işgali konusundaki görüşlerini dört günde beş kez değiştirmesiyle şaşkınlık yarattı.

RADİKAL - ABD eski Başkanı George W.Bush'un kardeşi ve 2016 başkanlık yarışında Cumhuriyetçi Parti 'nin muhtemel adaylarından Jeb Bush bugünlerde sıklıkla Irak işgali konusunda sorularla karşılaşıyor. Jeb Bush son 4 günde 5 kez Irak işgali konusunda görüş değiştirdi.

NTV'de yer alan habere göre, en son bir öğrencinin "IŞİD'i kardeşin George yarattı" suçlamasına hedef olan Jeb Bush'u Irak soruları rahat bırakmıyor. Jeb Bush bir önceki açıklamasında, "Şu an bildiklerimizi o zaman bilseydik ve ben başkan olsaydım, Irak'a girmezdim" dedi. Hafta başından beri kardeşi George W. Bush'un Irak'ı işgalini yorumlaması istenen Jeb Bush her seferinde farklı cevaplar verdi.

Kardeş Bush: Ben de Irak'ı işgal ederdim

İlk sorulduğunda işgali desteklediği izlenimi veren Jeb Bush ertesi günkü Irak sorusunu "varsayım" diye niteleyip, cevap vermek istemedi. Üçüncü gün "Ben başkan olsaydım Irak'ta farklı davranırdım" diyen Jeb Bush sonra da, "Saddam'sız bu dünya daha güvenli" diyerek yeniden karar değiştirdi.

Son durumda ve beşinci cevabında ise Jeb Bush, "Irak'a girmezdim" diyerek bir kez daha fikir değiştirdi.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Dünya

  ,

  Irak

  ,

  George Bush

  ,

  Parti

  ,

  NTV

  ,

  başkan

  ,

  zaman

  ,

  IŞİD