Cam şişeyle IŞİD militanını takip etti

Cam şişeyle IŞİD militanını takip etti
Cam şişeyle IŞİD militanını takip etti
Tunus'un Susa kentinde saldırıya uğrayan Imperial Marhaba otelinde bir kişinin, cam şişeyle saldırganın peşine düştüğü görüntüler ortaya çıktı.

RADİKAL - Tunus ’un Susa kentinde bulunan Imperial Marhaba adlı otelde meydana gelen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği katliamdan yeni görüntüler ortaya çıkmaya devam ediyor. Görüntülerde, oteldeki bir kişinin IŞİD militanı Seyfeddin Rezgui Yakubi’nin (23) peşine düştüğü görülürken, videoyu çeken kişinin eline cam şişe alıp, etkisiz hale getirmek amacıyla saldırganın peşinden gitmesi dikkat çekti.

Sky News’un haberine göre, videoda militanların peşinden otel çalışanlarının da koştuğu görülürken, saldırganın ateş açtığı ve bomba patlattığı duyuluyor. Daha sonra bir kişinin eline cam şişe aldığı ve militanın peşinden gittiği görülüyor. Ne var ki, bu kişi daha sonra vazgeçiyor ve kendini mermilerden korumak amacıyla saklanıyor.

Katliam selfie'si tepki topladı

IŞİD militanı Yakubi, turistlerin üzerine ateş açtıktan sonra güvenlik güçleri tarafından öldürülmüştü. Yakubi’nin Tunuslulara “Sizi öldürmüyorum ki” dediği belirtilmişti.

Tunus'ta plaj katliamı zanlıları gözaltında

Saldırgandan Tunuslulara: Sizi öldürmüyorum

Tunus saldırganının babası: Oğlumun beynini mahvettiler

Katliamdan böyle kaçtılar

Turistler Tunus'tan kaçıyor


  ETİKETLER:

  Tunus

  ,

  Otel

  ,

  bomba

  ,

  güvenlik

  ,

  IŞİD