Cameron: Türkiye Kürtlere değil, IŞİD'e odaklanmalı

Cameron: Türkiye Kürtlere değil, IŞİD'e odaklanmalı
Cameron: Türkiye Kürtlere değil, IŞİD'e odaklanmalı
İngiltere Başbakanı David Cameron, Türkiye'nin Suriye'deki IŞİD hedeflerini vurması konusunda yaptığı açıklamada, 'Hedefin IŞİD olmasını istiyoruz' ifadesini kullandı.

RADİKAL - İngiltere Başbakanı David Cameron, geçen hafta Türkiye 'nin Suriye 'deki IŞİD hedeflerini vurmaya başlamasının örgütle mücadele için olumlu bir gelişme olduğunu ifade etti, ancak askeri harekatın odağında IŞİD'in bulunması gerektiğini de vurguladı.

Endonezya'ya giderken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cameron, "Türkiye ile terörle mücadele konularında daha fazla işbirliği yapabiliriz. Özellikle yabancı savaşçıların Türkiye üzerinden Suriye'ye geçişi konusunda işbirliği artırılabilir. Ancak şu anda IŞİD üzerindeki baskının arttığını görüyoruz" dedi. "Çok yakın zamanda Türklerin neler yaptığını öğreneceksiniz" diyen Cameron, İngiltere'nin de IŞİD'in üzerindeki baskının artırılması için üzerine düşen görevleri yerine getirdiğini vurguladı.

Times: Türkiye'nin PKK hedeflerini vurması delilik

Türkiye'nin bölgedeki askeri harekatlarında öncelikli hedefin IŞİD olması gerektiğini vurgulayan Cameron, "Hedefin IŞİD olmasını istiyoruz. Türkiye'nin bu adımı atması önemli ve biz de bunun arkasındayız" dedi.

YPG: Türkiye IŞİD'i değil bizi ve ÖSO'yu vuruyor!

Guardian'da yer alan bir haberde ise İngiliz diplomatların İncirlik askeri üssünün koalisyon uçaklarına açılması süreciyle ilgili müzakerelere dahil olmadığını aktardı. (BBC Türkçe) 

YPG Sarrin kasabasını ele geçirdi

PKK hedeflerine yoğun top atışı

Türk tankları Suriye'deki köyü vurdu mu?