Çarşaflı kadın 'elleri gözüküyor' diye alışveriş merkezinden kovuldu

Çarşaflı kadın 'elleri gözüküyor' diye alışveriş merkezinden kovuldu
Çarşaflı kadın 'elleri gözüküyor' diye alışveriş merkezinden kovuldu
Suudi Arabistan'da bir alışveriş merkezine giden çarşaflı kadın, ellerinin çıplak olması nedeniyle alışveriş merkezinden kovuldu.

RADİKAL - Suudi Arabistan’ın kuzeydoğusunda bulunan Hail kentindeki Barzan Alışveriş Merkezi’ne gelen bir kadın , ellerinde eldiven olmadığı ve dolayısıyla “ellerini iffetsizce sergilediği” gerekçesiyle resmi adı “Fazileti Yüceltme ve Günahı Önleme Komisyonu” olan “din ve ahlak polisi" tarafından önce azarlandı, sonra da kovuldu.

Bir cep telefonuyla gizlice çekilen görüntülere göre, başından ayaklarına kadar çarşaf giyen kadının ellerinin “çıplak” olduğunu fark eden din polisi, kendisine itiraz eden kadını bağırarak azarladıktan sonra “Git buradan… Tek kelime söyleme… Bir eldiven giy…” deyip alışveriş merkezinden uzaklaştırıyor. (DHA)


  ETİKETLER:

  Kadın

  ,

  Ahlak

  ,

  Alışveriş

  ,

  çıplak

  ,

  Resmi

  http://www.radikal.com.tr/136672313667232

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SENİN ERKEK EGEMENLİĞİN BATSIN - m.rozbilen

  Din üzerinden kadını tahakkumu altına alma siyaseti çökmeye mahkumdur. Kadının özellikle de müslüman kadının müslüman erkekten çektiği zulm kabul edilemez. Aklı fikri sadece cinsellik olan bir gruhtan hayır çıkmaz. Kirlettiği ise bana göre islam dinidir. Eğer din bu ise al sizin olsun. Yeter ki suçu sadece senin gibi insan olan kadının yakasından düş ve onu kirli emellerine alet etme. Görünen çıplak kadın elini dahi tabu sayan bu zihniyetten tiksiniyorum. Kadınlar bu zulme baş kaldırmadıkça köleliği bitmez. Onun için HDP siyasetini çok beğeniyorum.

  Vah vah gerici zihniyet - hypnosis

  Bunlar da çok gerici canım. Biz çok ileri bir ülkeyiz, böyle şeyler ne kadar da komik doğrusu. Neyseki tam da orada birisi kaydetmiş, vaktimizi ayırıp izleyebildik. Keşke böyle başka dinli komik haberler de yapsanız da gülsek.