Carter'ın yemin töreninde Biden skandalı

Carter'ın yemin töreninde Biden skandalı
Carter'ın yemin töreninde Biden skandalı
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Savunma Bakanlığı'na atanan Ashton Carter'ın yemin töreninde Carter'ın eşini yanına çağırması nedeniyle büyük tepki çekti.

RADİKAL - ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Chuck Hagel'in istifasının ardından Başkan Barack Obama tarafından Savunma Bakanlığı'na atanan Ashton Carter'ın yemin töreninde bir skandala imza attı.

Hürriyet 'te yer alan habere göre, Biden, yemin töreninde Carter'ın eşi Stephanie Carter'ı yanına çağırdı. Carter önde konuşurken de ellerini eşinin omzuna atıp eğilerek kulağına bir şeyler söyledi. Biden'ın yeni Savunma Bakanı'nın eşine "yakın davranması" ve fiziksel temasta bulunması eleştiri konusu oldu.Başkan Obama, Aralık 2014'te Savunma Bakanı Chuck Hagel'ın istifasının ardından yerine Carter'ı aday göstermişti. ABD Senatosu, Carter'ın Savunma Bakanlığı'na getirilmesini geçen perşembe günü onaylamış, Senato'da yapılan oylamada, 5'e karşı 98 oyla Carter'ın göreve atanması kararı çıkmıştı.


  http://www.radikal.com.tr/129603712960372

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ABD'de gundemde kalmadi - user390827

  Bu haber ABD medyasinda hemen her yerde gecti ama gelip gecti. Cunku, toplumsal yapi bunu cok yadirgamayacak kadar insani temellere oturmu$. Yani "Kadin yeni savunma bakani Carter'a emanet" edilmi$ bir emtia olarak gorulmedigi icin, Biden Carter'in karisina ya da Carter'a boyle davranabilir, farketmez. Mesela, TR'de ve Islam Medeniyetinin hukum surdugu ulkelerde erkekler selamla$irken birbirlerini operler. Kadinlarla birak opusmeyi, el bile sikismazlar. Bati toplumlerinda ise bir erkegin bir kadini opmesidir olagan olan. O birsey degil de aklima ne geldi biliyor musunuz? Biden Kisikli'daki eve de gelmisti, gecmi$ olsuna. Allah gostermesin, yazdiysa bozsun :) ya ayni hareketi Kisikli'daki evde yapsaydi? Oh my God!

  SOKMAK AKREB?IN MIZACINDA VARDIR - Equalizer001

  RADIKAL: ?Vice President Biden, Savunma Bakani yemin töreninde Carter'ın eşi Stephanie Carter'ı yanına çağırdı. Carter önde konuşurken de ellerini eşinin omzuna atıp eğilerek kulağına bir şeyler söyledi. Biden'ın yeni Savunma Bakanı'nın eşine "yakın davranması" ve fiziksel temasta bulunması eleştiri konusu oldu.? Bir gün, bir akrep, bir ırmağın kenarında dolaşıyordu. Birdenbire bir kaplumbağa akrebin yanına gelip;-Burada ne yapıyorsun? dedi. Akrep;-Ben ırmağın öte yanına geçmek için bir çâre arıyorum. Çünkü benim bütün yavrularım ırmağın öte yakasındadır, diye söyledi. Kaplumbağa da şefkati ve yabancıya iyi davranması sebebiyle, onu en yakın bir akrabâsıymış gibi sırtına alıp, su üzerinde yüzmeye başladı. Irmağın kiyisina yaklasinca, akrebin sokmak arzusu uyandı! Kaplumbağanın sırtında iğnesini dokundurdu. Kaplumbağa; -Ne yapıyorsun? diye sordu. Akrep; -Hünerimi gösteriyorum. Sokmak benim mizacimda var. : )