Castro'dan Maradona'ya 'hayattayım' mektubu

Castro'dan Maradona'ya 'hayattayım' mektubu
Castro'dan Maradona'ya 'hayattayım' mektubu
Geçtiğimiz hafta dünya basınında yer alan bazı haberlerde hayatını kaybettiği iddia edilen Küba'nın efsanevi lideri Fidel Castro, Arjantin'in ünlü futbol yıldızı Maradona'ya yazdığı bir mektupla hayatta olduğunu belirtti.

RADİKAL – Sağlık sorunları nedeniyle devlet başkanlığı görevini 2006 yılında kardeşi Raul Castro'ya devreden Küba’nın efsanevi sosyalist lideri Fidel Castro, Diego Armando Maradona'ya yazdığı bir mektupla hayatını kaybettiği haberlerini yalanladı.

88 yaşındaki Fidel Castro'nun yakın dostu Arjantinli ünlü futbol yıldızı Maradona'ya mektup yazdığı Küba devlet televizyonu Telesur'da yer aldı. Ancak Castro'nun imzasının yer aldığı mektubun içeriğiyle ilgili bilgi verilmedi.

Geçtiğimiz yıl 17 Aralık'ta 50 yıl aradan sonra ABD ve Küba ilk kez diplomatik ilişki kurmuştu. Fidel Castro'nun bu konuda açıklama yapmaması, yaşamını yitirdiği iddialarını gündeme getirmişti.

Küba'nın 88 yaşındaki lideri Fidel Castro, 2013 Ocak ayından bu yana kamuoyu karşısına çıkmıyor. Sağlığıyla ilgili sık sık dedikodu niteliğinde haber yapılan Castro, hayatta olduğunu kanıtlamak için açıklama yapmak zorunda kalıyor.

Fidel Castro'nun özel fotoğrafları ise, son olarak geçtiğimiz 21 Ağustos tarihinde yayımlanmıştı. Fotoğraflarda Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve Fidel Castro birlikte görülüyordu.