Çatısında kar yok diye polis operasyon düzenledi

Çatısında kar yok diye polis operasyon düzenledi
Çatısında kar yok diye polis operasyon düzenledi
Çevredeki binaların çatısında kar varken, bir binanın çatısında kar olmadığını fark eden Hollanda polisi eve baskın düzenledi. Tahminlerinde yanılmayan polisler çok sayıda Hint keneviri ele geçirdi.

RADİKAL - Hollanda polisi, Haarlem kentinde ilginç bir uyuşturucu operasyonuna imza attı. Çevredeki binaların çatısında kar varken, bir binanın çatısında kar olmaması polisin dikkatini çekti.

Hint kenevirinin sıcak havaya ve ışığa ihtiyaç duyduğunu bilen tecrübeli polisler eve baskın düzenledi. Tahminlerinde yanılmayan polisler evde illegal şekilde Hint keneviri yetiştirildiğini gördüler. Hollanda polisi daha sonra bu evin fotoğrafını bir paylaşım sitesinde yayınlayarak yanına şu notu düştü: “Eğer komşunuzun çatısında kar yoksa ve komşunuzun Hint keneviri yetiştirdiğini düşünüyorsanız, bize anonim ihbarda bulunun.”

Polisin bu paylaşımı sosyal medyada büyük yankı bulurken, “Ya çatı katında sauna varsa?”, “Benim komşumun çatısında da kar yok ama buraya zaten kar yağmadı” gibi esprili yorumlar yapıldı.

Hakan AYTAŞ/HOLLANDA, (DHA)


  ETİKETLER:

  Hollanda

  ,

  sosyal

  ,

  kar

  ,

  baskın

  ,

  sıcak

  http://www.radikal.com.tr/128815012881502

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yasak mi - user649322

  hollanda'da yasak mi ki bu?

  Vay anasını, ne tecrubeymiş! - velmas75

  Hollanda da sokalarda sigara dumanı yerine, kenevir dumanı kokuyor. Yasal olarak satımı serbest, ekimi şartlara göre serbest. içimi serbest.. Çatıda kar yokmuş! Bunu Hollanda da çocuklar bile biliyor.. Yakalanan kişi ne ceza alacak? 999 çiçekten fazla değilse, Kaçak kullandığı elektirik cezalı olarak tasis edilir.. Adam yarın başka yerde eker. Erkek erkeğe, kadın kadına evlenmenin serbest olduğu bir ülkeden bahs ediyoruz..