Çatışmada öldü, Tunus'un kahramanı oldu

Çatışmada öldü, Tunus'un kahramanı oldu
Çatışmada öldü, Tunus'un kahramanı oldu
Tunus'ta Bardo Müzesi'ne dün yapılan silahlı saldırıda, saldırganlar ve güvenlik güçleri arasında çıkan çatışma ortasında kalan ve hayatını kaybeden polis köpeği Akil'e sosyal medyada sevgi mesajları yazılıyor.

RADİKAL – Tunus parlamentosunun yanında bulunan Bardo Müzesi’ne yapılan silahlı saldırıda, saldırganlar ve güvenlik güçleri arasında çıkan çatışma ortasında kalıp hayatını kaybeden Akil adlı polis köpeği hakkında Twitter ’da sevgi mesajları yazılıyor.

Al Arabiya’da yer alan habere göre, internette paylaşılan olay yeri görüntülerinde, köpeğin cesedinin bir sedye üzerinde müzeden çıkarıldığı esnada çevredeki kalabalığın alkışladığı görülüyor. Kalabalıktaki kişilerin “Bravo” diye bağırdıkları da duyuluyor.

Dün Tunus Müzesi’ne yapılan saldırıda 17’si turist ve 2’si Tunuslu olmak üzere 22 kişi hayatını kaybetmişti. Yetkililer iki silahlı saldırganın da öldürüldüğünü duyururken, 48 kişinin de yaralı olduğu açıklandı. Ölen turistlerin Güney Afrika , Fransa , Polonya ve İtalya vatandaşları olduğu bildirildi.

Tunus'taki saldırıdan ilk görüntüler

Tunus'ta müze saldırısı

Tunuslu IŞİD komutanı öldürüldü