Çavuşoğlu, Boumedienne iddialarını doğruladı

Çavuşoğlu, Boumedienne iddialarını doğruladı
Çavuşoğlu, Boumedienne iddialarını doğruladı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Paris'te bir süpermarkete saldırı düzenleyen Amedy Coulibaly'nin kız arkadaşı Hayat Boumedienne'nin daha önce Türkiye'de bulunduğu iddialarını doğruladı.

RADİKAL - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa'nın başkenti Paris'te Yahudilere ait bir süpermarkete saldırı düzenleyen Amedy Coulibaly'nin kız arkadaşı Hayat Boumedienne'nin daha önce Türkiye 'ye geldiği yönündeki iddiaları doğruladı.

Çavuşoğlu, Boumedienne'nin 2 Ocak'ta Türkiye'ye geldiğini belirterek, "Hava alanında görüntüleri var. Daha sonra beraberinde başka bir insanla Kadıköy'de bir otelde kalmış, sonra 8 Ocak'ta da Suriye'ye geçmiş. O da telefon kayıtlarından belli oluyor" dedi.

Independent: Paris'te beklenmedik Charlieler vardı


AA Editör Masasına konuk olan Çavuşoğlu, Avrupa 'da ve dünyada yaşanan terör saldırılarını değerlendirdi. Terörle etkili mücadele edilmediğine inandıklarını dile getiren Çavuşoğlu, "Dünyada terörle mücadelede maalesef bir kararlılık yok" diye konuştu. Suriye ve Irak'ta da terör unsurları arasında tercih yapılmaması gerektiğini vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, bunu her fırsatta dile getirdiklerini belirtti. Çavuşoğlu, terörün henüz uluslararası alanda kabul edilmiş bir tanımı bile olmadığını ifade ederek, şunları söyledi:

'DÜNYAYI TEHDİT EDEN İKİ UNSUR VAR'

"Terörü tetikleyen unsurlar değişik coğrafyalarda farklılık arz ediyor. Bizim verdiğimiz mesaj ise her zaman aynıdır. Terör nereden gelirse gelsin, kimi hedef alırsa alsın, hangi iddia ile yola çıkarsa çıksın biz hepsine karşıyız ve hepsiyle kararlı bir şekilde mücadele etmemiz gerekiyor. Biz daha önce açıklamalarımızda terörü kınadığımızı belirttik. Şu anda Avrupa'yı ve dünyayı tehdit eden iki unsur var. Bunlardan bir tanesi terör, bir tanesi de artan ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve her türlü ayrımcılık. Bunun ikisi de tehlikeli. Çünkü hem insanları hem de Avrupa'yı birleştiren temel değerleri ortadan kaldırıyor. Ben bunların birbirini tetiklediğini düşünüyorum"

'Hollande Netanyahu'yu Paris'te istemedi'

Avrupa Birliği, Schengen'i sıkılaştırma hazırlığında


'FRANSA SORMADAN PAYLAŞTIK'

Bakan Çavuşoğlu, Fransa'da bir süpermarkete saldırı düzenleyen Boumedienne'yle ilgili olarak da şunları söyledi:

"2 Ocak'ta Madrid üzerinden Türkiye'ye gelmiş. Havaalanında görüntüleri var. Daha sonra beraberinde başka bir insanla Kadıköy'de bir otelde kalmış, sonra 8 Ocak'ta da Suriye'ye geçmiş. O da telefon kayıtlarından belli oluyor" dedi.

Yabancı savaşçılar konusunun Türkiye için ciddi bir mesele olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, "Daha Fransa sormadan, biz bu bilgileri elde eder etmez paylaştık. 'Bakın aradığınız şahıs gelmiş, burada kalmış ve Suriye'ye kaçak bir şekilde geçmiş' dedik" ifadelerini kullandı. (AA)

Hebdo karikatürlerini yayımlayan Alman gazetesine saldırı!

Fransa 15 kişiyi kurtaran Müslüman genci konuşuyor


  http://www.radikal.com.tr/127032912703294

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gunaydin - semapost

  Dunyayi sandilar kendi eserleri kacaksaray, memlekette kimseye hesap vermek yok, herkese sus kapa ceneni otur asagi, hot zot. Simdi gel de cakani kiyimini kabaligini dunyaya cek, topun agzindayiz siz de dahil. Leblebileri birer birer dokme zamani geciyor bile, yoksa sizi ne saray ne emir kurtarir.

  Söylenecek Tek Söz - Hayal Denizi03

  Allah sizi bildiği gibi yapsın! En kısa zamanda iktidarınızı başınıza geçirsin. Milleti sizden kurtarsın!

  Yazıklar olsun!! - user934512

  Ülkeyi resmen terör yuvası yaptınız be! IŞİD, El kadie bir yanda, PKK bir yanda hiçbir can güvenliğimiz kalmadı..

  Niye yakalamadınız o zaman - user387274

  Türkiye de takip ediliyormuş. Şu saat de şurdaymış. Güneyden şu tarihte Suriye'ye geçmiş. O zamana adam sorarlar niye yakalamadınız diye.