Çavuşoğlu: Dostum Lavrov kötü muameleyi kabul etti

Çavuşoğlu: Dostum Lavrov kötü muameleyi kabul etti
Çavuşoğlu: Dostum Lavrov kötü muameleyi kabul etti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov'la Belgrad'da yaptığı görüşme hakkında, 'Dostum Sergey Lavrov ile Belgrad'da çok faydalı bir görüşme yaptım. Tüm konuları pozitif atmosferde medeni bir şekilde konuştuk. Tabii ki farklı düşüncelerimiz var ama farklılıkları azaltmak için de konuşmaya devam etmek lazım' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çok sayıda Rus vatandaşının yaşadığı Antalya’nın Alanya İlçesi’nde Ruslarla kahvaltıda bir araya geldi. Çavuşoğlu, Rusya ile hiç arzu etmedikleri bir gerginlik yaşadıklarını anlatırken, “Dostum Sergey Lavrov ile Belgrad’da çok faydalı bir görüşme yaptım. Tüm konuları pozitif atmosferde medeni bir şekilde konuştuk. Tabii ki farklı düşüncelerimiz var ama farklılıkları azaltmak için de konuşmaya devam etmek lazım” dedi.

Hürriyet'ten Nerdun Hacıoğlu'nun haberine göre, Rus yetkililerin gerçek olmayan açıklamalar yaptığını kaydeden Çavuşoğlu, “Gün olur sorunlar çözülür ama halklar arasına ektiğiniz nifak tohumları uzun süre devam edebilir. O yüzden herkes sorumlu davranmalıdır” diye konuştu. Dışişleri Bakanı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Rus jetlerinin Türk hava sahasını daha önceki ihlalleri nedeniyle özür dilediğini belirterek, “Neden özür diledi, hata yaptığı için ama 24 Kasım’da bizi üzen olayda bu hata tekrarlandı” diye konuştu.

Boğazı geçen Rus savaş gemisinde füzeli asker

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Lavrov’dan ikinci kez ‘Dostum’ diye bahsederken Rusya’da Türk vatandaşlarının kötü muamele görmesiyle ilgili “Lavrov da bunu kabul etti ve bunların tekrar edilmemesi için ilave tedbir alacağını söyledi” diye konuştu.

İran: Esad kırmızı çizgimiz

RUSYA BU KEZ ABD’Yİ SUÇLADI

Rusya Savunma Bakanlığı, “IŞİD petrolünün ana rotası Türkiye’ iddiasını uydu fotoğraflarıyla ortaya koymalarına rağmen ABD’nin Türkiye’yi savunduğunu” öne sürerek tepki gösterdi. Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü General İgor Konaşenkov, dün yaptığı açıklamada, “Her şeyi net olarak ortaya koyduk. Ancak ABD yönetimi, kaçakçılık konusunda Türkiye’yi savunur tavır takınarak “Çok az sayıda tankerin Türkiye’ye giriş yaptığı gözlenmiştir” dedi. Bu nasıl bir açıklama. Gülünç doğrusu...Türkiye’nin hamisi gibi davranarak kendilerinin ve bizim şehirlerimizde bombaların patlamasına izin vermiş oluyorlar” dedi.  

Burhan Kuzu'dan geri adım: P..t değil, Bush diyecektim

Finlandiya Cumhurbaşkanı: Putin ve Erdoğan arasında aracı oldum