Çeçen kadın iki küçük çocuğuyla Hollanda'dan IŞİD'e katıldı

Çeçen kadın iki küçük çocuğuyla Hollanda'dan IŞİD'e katıldı
Çeçen kadın iki küçük çocuğuyla Hollanda'dan IŞİD'e katıldı
Hollanda'da yaşayan ve ismi açıklanmayan 32 yaşındaki Çeçen kadının, iki çocuğunu alarak terör örgütü IŞİD'e katılmak üzere Suriye'ye gittiği bildirildi.

RADİKAL - Hollanda'da yaşayan Çeçen bir kadının eşinin rızası olmadan iki küçük çocuğunu alıp, IŞİD'e katılmak için Suriye 'ye gittiği belirtildi. Söz konusu kadının sekiz yaşındaki oğlu ve yedi yaşındaki kızıyla birlikte sahte pasaportlar kullanarak ülkeden ayrıldığı açıklandı.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Hollandalı adamın, eski eşinin çocuklarıyla beraber Suriye'ye gideceğini yetkililere bildirdiği kaydedildi. Kadın ve çocuklarının geçen Ekim ayının sonundan bu yana görülmediği söyleniyor. Adı açıklanmayan 32 yaşındaki kadının Hollanda'nın Maastricht kentinde yaşadığı ifade edildi. 

ÇOCUK KAÇIRMA OLAYI 

Kadın ve çocukların Belçika'dan Atina'ya geçtiği ve kadının geçen Ocak ayında annesini arayıp, IŞİD'in elinde bulunan Suriye'nin Rakka kentinde olduklarını söylediği açıklandı. Vakayı bir çocuk kaçırma olayı olarak ele alan savcılar uluslararası tutuklama talebi çıkarttı.

İspanyol eski rehine IŞİD işkencelerini anlattı

Ancak savcılar kadın ve çocuklar Suriye'ye geçmişlerse, yapılabilecek çok fazla bir şey olmadığını da kabul etti. Aralarında küçüklerin de bulunduğu 200 Hollanda vatandaşının Irak ve Suriye'de IŞİD'e katıldığı tahmin ediliyor.

Psaki'den Esad açıklaması: Onun için Suriye'de gelecek yok

Barbarlar durdurulamıyor: IŞİD tarihi yok ediyor

Serkan Demirtaş yazdı. "5. yılında Suriye bunalımı: Esad mı daha yalnız Erdoğan mı? "