'Cennete girmek için sevişin' fetvası!

'Cennete girmek için sevişin' fetvası!
'Cennete girmek için sevişin' fetvası!
Suudi Arabistan'da Vahhabi müftü Muhammed El Arifi Suriyeli muhaliflerin uzun süredir savaştığı için cinsel ilişkiye gidemediğini söyleyerek, militanların cinsel isteklerini karşılamanın cennete gitmek için yerine getirilmesi gereken bir görev olduğunu iddia etti

Presstv'nin haberine göre, Vahhabi müftü Muhammed El Arifi  Suriye 'deki militanların iki yıldır savaştıklarını, bu yüzden uzun süredir cinsel ilişkiye giremediklerini belirterek   ÖSO militanlarının muta nikahıyla Suriyeli kadınlarla kısa süreli evlilikler yapabileceğini söyledi. Muta nikahı;bir erkeğin, rızası olan bir kadınla, bir ücret karşılığında, belirli bir süreliğine birlikte olmak üzere evlenmesi. Müt'a kelimesi ise sözlükte "kendisinden faydalanılan şey" olarak tanımlanıyor.

Müftü El Arifi "mücahit" olarak nitelendirdiği yabancı militanların Suriyeli kadınlarla ilişkiye girerek cinsel arzularını tatmin edebileceğini, böylece militanların "Suriyelileri öldürmek için kararlılığının artacağını" savundu.

Cinsel ihtiyaçları gidermek için yapılacak evliliklerde dul, boşanmış ve 14 yaşından büyük kadınların tercih edilmesi gerektiğini söyleyen müftü, militanların cinsel isteklerini karşılamanın cennete gitmek için yerine getirilmesi gereken bir görev olduğunu iddia etti.   (Sol Haber )


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  haber

  ,

  İddia

  ,

  ÖSO