Cetvelle oynuyor diye polis çağırdılar

Cetvelle oynuyor diye polis çağırdılar
Cetvelle oynuyor diye polis çağırdılar
İngiltere'de bir okulda dokuz yaşındaki bir çocuğun cetveli kılıç gibi kullanarak oyun oynaması üzerine okula polis çağırılması tepki çekti.

RADİKAL – İngiltere ’nin başkenti Londra ’da bulunan St George's Bickley adlı okulda, ebeveynleri şaşkına çeviren bir olay yaşandı. Yetkililer, dokuz yaşındaki Kyron Bradley’nin cetveli kılıç gibi kullanarak oyun oynaması üzerine okula polis çağırdı.

Daily Mail’in haberine göre, öğretmenler, “şövalyeler ve ejderhalar” adlı oyunu oynayan Bradley hakkında aşırı tepki vermekle suçlanıyor. Bradley’nin annesi Natasha Bradley, oğlunun oynadığı oyun hakkında 27 Nisan’da öğretmenlerle görüştüğünü, ancak görüşmeden iki gün sonra okula polis çağırıldığını öğrendiğinde ağlamaya başladığını ifade etti.

Anne Bradley, “Oğluma bunun oynamak için aptal bir oyun olduğunu, cetvelle birlikte yere düşebileceğini söyledim. Ağlamaya başladı ama anladı. Bu durumu Kyron’la ben halletmiştim. Polisin neden müdahil olduğu konusunda hiçbir fikrim yok. Polis çağırılmasından öyle iğrendim ki ağlamaya başladım” sözleriyle yaşananları anlattı. Oğlunun “melek olduğunu” söyleyemeyeceğini belirten Bradley, “Ancak bugüne kadar çok konuşması haricinde bir sorun yaşamadık” dedi.

Polis çağıran öğretmen Geraldine Shackleton, olayın ayrıntılarıyla ilgili bilgi vermeyi reddederken, “Kimi zaman öğrenciler ve ebeveynlerle yumuşak bir konuşma yapmak, çocukların hareketlerinin sorumluluğunu anlamalarına yardımcı olur. Okuldaki çocukların ve çalışanların güvende olduğundan emin olmak benim görevim” ifadesini kullandı. İsmini vermek istemeyen bir polis kaynağı ise polisin “rutin olarak” okulu ziyaret ettiğini, “ileride sorun yaşayabilecek çocukları erken teşhiste” yardımcı olduklarını belirtti.


  ETİKETLER:

  Londra

  ,

  İngiltere

  ,

  Oyun

  ,

  Öğretmen

  ,

  Mail

  ,

  Melek

  ,

  zaman